Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Na tom našem dvoře PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lydie Junková   
Neděle, 13 Duben 2008 12:47

Motto: Kdejaký král by si rád hrál, není mu však dáno, co dítěti přáno. Ze starých mudrosloví.

Tvrdívá se, že „na tom našem dvoře, všechno to krákoře, i ten kohout“- Jeden starý moudrý dvorek, který to zaslechl, se nad takovým výmyslem náramně rozhořčil…

„Jak si může někdo dovolit, aby veškerou činnost dvorků omezil na nějaké krákorání?“ durdil se. „Máme tu snad jenom slepice a kohouta? Kdo může tvrdit takové nesmysly? Nemáme tu snad kozí chlívek, nelibují si u korýtka čuníci? A nehýká tu oslík, nepřežvykují kravičky v maštali, nedupají ve stáji koně? A co nahoře, pod střechou, nevrkají tam snad něžně holoubci?“ Jelikož byl ten dvorek opravdu moudrý, nespoléhal se toliko na vlastní rozum, nýbrž svolal sjezd všech dvorků, které existovaly na dosah.

Nějaký čas to trvalo, avšak posléze se jich sešlo téměř dvacet. To jsme rády, pochvalovaly si ty velké i malé dvorečky, že jsme se tady tak pěkně setkaly. A když si to pochvalovaly dvorky, zalíbilo se to i vesnicím a též vesničkám. Starostové těchto vísek uspořádali sněm. Považovali však za nutné dát celé té výjimečné záležitosti nějaký řád. Nejdříve se o něm dohadovali, či spíše přeli, avšak po pár dnech je to omrzelo a dohodli se, že si pozvou na radu nějaké chytré zvíře. Aby žádné neurazili, provedli tajné losování. A aby na nikoho nezapomněli, vzali si na pomoc živočichopis. Pochopitelně z něj nepřevzali slony, žraloky, medvědy, tygry a jiné šelmy, ba ani lišku, která se na dvorek rozhodně nehodila – či spíše, nebyla by tam vítána. A kdože jim to vyšel jako zvláště velký kujón? Zkuste hádat – neuhodnete.

Vylosovali totiž živočicha, na kterého si předtím ani nevzdechli. Byl jím malý pejsek, zrzavý jezevčík s bystrýma očima. „No tohle“, divili se někteří starostové, jak ten nám může poradit?“ Ale co zbývalo? Vydali se tudíž za tím čoklíkem, který patřil staršímu pánovi v jedné malé vísce blízko lesa. Kupodivu se setkali s pochopením. „Klidně si ho můžete půjčit, on se rád proběhne a já s ním aspoň nebudu mít práci. On si totiž chce v jenom kuse hrát a také by pořád žral.“ Pejsek radostně vrtěl ocáskem, když se dověděl, jaká zábava ho čeká. Starostové ho přivezli na onen rozhořčený dvorek a vysvětlili mu, co se od něj očekává.

Bystrý jezevčík to hned pochopil, ale vyžádal si chvíli na rozmyšlenou. „Jen si to rozmysli,“ souhlasil dvorek, který dal do pohybu takový kolotoč. Jezevčík s bystrýma očima se mu totiž hned zalíbil. Mazaný pejsek po chvíli řekl: „Myslím, že bychom měli jít po stopě těch výmyslů. Jsou určitě hodně staré a dvorkům nerozumí. Až je najdeme, dáme jim na vybranou: buď někam zalezou a už o nich nebude ani slyšet, nebo jim uděláme pořádnou ostudu. Vyhlásíme, že jsou plody duševní zaostalosti, které mohou naslouchat pouze ještě větší hlupáci, než jsou ony samy.“

Bůhví, jak se to stalo, snad se ony výmysly doslechly, kdo a proč po nich pátrá, avšak jisté je, že po nich od té doby nebylo ani slechu. Nevěříte? Pak tedy zkuste vymyslet si něco chytřejšího. A pokud se vám to podaří, dejte nám vědět.

Aktualizováno Neděle, 13 Duben 2008 12:52
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo