Počítejte do pěti… PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 17:56
…ne proto, abyste se uklidnili, ale protože studenti v Anglii vysledovali, že pět vteřin, je přesně ta doba, kdy se ke kousku potravy, která nám, či častěji cvrčkovi a tatínkovi, upadne od pusy. „Už to nezvedej!“, křičí matky zoufale. Přitom ale dudlík, který spadne na zem, často samy olíznou a pak cvrčkovi podají! Ovšem je prokázáno, že bakterie počítají do pěti, než se na dudlík, nebo kus sušenky přilepí.

K čaji o páté… co dá štědrá země

Vysokoškoláci v Anglii žiji životem pokus omyl a nebojí se experimentovat, ba co víc, jsou přímo osnovami školy nabádáni, aby teorii ověřili v praxi. A pak že jsou prý konzervativní a upjatí, vždyť oni jedí přímo ze země a dostávají za to body! A kdyby jen to, oni z hodin mikrobiologie i přesně ví, že bakterie žijí zdravě.

Někdo rád syrové, jiný sýrové…

Mrškám nakažlivým prý nejvíce chutnají vitamíny v podobě ovoce, zeleniny a nemusíte ji nutně ani převařovat. Pusťte na zem kus jablíčka nebo květáku a během minutky už si na něm bakterie požitkářsky libují. Je ovšem zarážející, že k takové sušence se vydávají pozvolna. Studentíci museli nechat ležet na podlaze sušenku až pět minut, než zvědavé holky bakterie vzaly za povděk i sacharidovou bombou.

Nebuď cukříček… ale ani čuně!

„Tak to pořádně ofoukej a pak to můžeš spapat“, říkávají bábrlinky a opět to v podtextu vyjadřuje strčí do kapsy, či v tomto případě do pusy, celý výzkum, nebo že by snad (před katedrou za katedrou žádná bakterie nesmí stát) v Anglii měli zkrátka tak čisté podlahy?