Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Nečekané miminko PDF Tisk Email
Napsal uživatel Iveta   
Pondělí, 28 Únor 2011 01:25

mimi_mazleniDodnes mi většina lidí nevěří, že jsem celé těhotenství netušila, že čekám miminko, ani já sama nechápu, jak jsem si toho mohla nevšimnout, každopádně je to ale to nejzvláštnější, co jsem zažila a popsat to slovy snad ani nejde...

 

Bylo mi necelých třicet, když jsme se rozhodli, že je na čase rozšířit naši rodinu, dva roky od narození naší Terezky, jsem otěhotněla podruhé a víc dětí už jsme nechtěli. Po holkách mi zůstalo 10 kg navrch, které se mi už nepovedlo schodit. Kolotoč kolem dětí, pak návrat do práce... Neměla jsem čas chodit cvičit nebo řešit pravidelnou stravu. Když holky povyrostly, vyrazili jsme na první dovolenou k moři, konečně jsem si po tolika letech odpočinula a nabrala energii.

 

14 dní od návratu z dovolené, mi bylo pořád zle. Přičítala jsem to ale změnám klimatu a návratu z klidu do stresu. Vůbec by mě nenapadlo, že bych mmohla být těhotná. Dokonce jsem 3 kila schodila a tuto váhu jsem si půl roku držela. Pak zase přišel velký stres v práci, který jsem zaháněla jídlem a nabrala jsem uctyhodných 7 kg za tři měsíce. Ale bříško jsem nijak velké a vyklenuté neměla. Ani pohyby miminka jsem necítila, občas tedy asi ano, ale přičítala jsem to běžným pohybům střev, byly prostě jiné než ty, které jsem očekávala a cítila, když jsem měla potvrzené, že jsem v jiném stavu. Určitě to zažila mnohá z vás, že občas zaznamená v břiše pohyb podobný tomu miminka, ač nejte těhotná.

 

No a pak přišel 11.duben 2008. To ráno mi vůbec nebylo dobře, celou noc mě trápily křeče a průjem. Přičítala jsem to opět práci, byla jsem hodně ve stresu z uzávěrky důležitého projektu. Myslela jsem, že to do rána přejde, ale nakonec manžel zavolal do práce, že nepřijdu. Vzala jsem si léky na průjem, puškoty a čaj a uvelebila jsem se u televize. Křeče ale neustávaly, naopak nabíraly na intenzitě. Nakonec mě manžel odvezl do nemocnice. Tam to nabralo rychlý spád. Doktor mě prohmatal a zeptal se, jestli nemůžu být těhotná. Kroutila jsem hlavou, ale když se mě zeptal, na datum poslední menstruace, a já odpověděla, že ta byla před třemi měsíci, takže jsem asi v přechodu, bylo jasno. Na ultrazvuku se vše potvrdilo a já jela na porodní sál. Nevím, jestli jsem byla víc v šoku já nebo manžel, který šel samozřejmě se mnou. Během 20 minut byl syn na světě, zdravý, jen lehce nedonošený, porod proběhl cca v 8 měsíci těhotenství. Naž malého odnesli do inkubátoru, ještě mi ho přiložili a dali pochovat manželovi. Všichni jsme na sebe mlčky koukali a čekali, že teď někdy se probudíme...

 

Ticho prolomily sestry, které se zeptaly na jméno. „Pavlík“, řekla jsem okamžitě jméno manžela a byla jsem ráda, že se nemusím nijak extra rozhodovat. „Co budeme dělat?“ obrátila jsem se na manžela. „No co, tak já zajdu k tobě do práce nahlásit další mateřskou, koupím pár oblečků a pak to půjdu zapít, jako vždycky.“ Snažil se klidně reagovat Pavel. Já jsem to vstřebávala docela dlouho. Chodila jsem se na Pavlíka dívat, ale vstřebala jsem to až po týdnu, kdy jsem ho dostala na pokoj. Pavlík prodělal spoustu testů a lékař mi řekl, že jsem měla velké štěsí, protože mít miminko po čtyřicítce je tak trochu ruská ruleta...

 

Zajímavé bylo i to, jak k miminku přistupovala široká rodina. Dcery byly naprosto nadšené a vůbec mě nepustily k výběru kočárku, všechno prakticky nakoupily s tátou. Moji rodiče na mě byli naštvaní, že jsme se zbláznili a ještě jsme jim miminko tajili. Manželovy rodiče týden zapíjeli prvního dědice jména.

 

Zanedlouho Pavlík oslaví už třetí narozeniny a musím říct, že si ho užívám daleko více než jsme si užívala holek. Rozhodně jsme prožila nejpohodovější těhotenství a rozhodně si nepřipouštím, co všechno se mohlo stát. Naopak jsem ráda, že jsme nemusela podstupovat hromadu testů, rozhodovat se o potratu atd.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo