Máme dvojčata 20 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka   
Středa, 23 Únor 2011 22:44

Druhé selhání mé pozornosti, přišlo asi týden po úrazu Davídka. Tentokrát se mi opařil Daneček. Vylezl na stůl a z baru na sebe převrhl horký čaj, měli jsme štěstí v neštěstí, kdy si opařil „jen“ část ručičky u zápěstí...

 

 

Okamžitě jsme šli chladit a volala jsem manželovi do práce, který během 5 minut přijel a odvezl ho na pohotovost... Zde jsem si uvědomila, že děti mají asi jiný práh bolesti, než my dospělí.. Pro Danečka bylo asi nejhorší to chlazení pod studenou vodou, to brečel nejvíc, když přijel taťka už nebrečel...

 

Když jsem selhala podruhé, uvědomila jsem si, jak je život vratký, a že stačí vteřina nepozornosti, která může dítě poznamenat na celý život. Celý večer jsem probrečela jak hrozná jsem matka. Nechci se nijak obhajovat, ani to nejde, ale cítím na sobě únavu a vyčerpanost za celý rok nevalného spánku a ponocování s našima dvojčatama. Moje reakce jsou pomalejší, a mysl občas otupělá. Kluci začali brzy chodit a o tím začaly naše brzké úrazy. Ponaučila jsem se a pokaždé,když odcházím do jiné místnosti nebo do kuchyně, kterou máme propojenou s obývákem, dávám kluky do ohrádky, kde jsou snad zatím v bezpečí.

 

Režim nám stále drží.Ve 20 hod chodí kluci do hajan a to platí i pro toho nejstaršího. Myslím,že Tomášek si teprve teď pořádně uvědomil přítomnost kluků, když si přijde hrát s hračkama do obýváku a kluci mu hračky berou, či něco bourají. To je problém. Vysvětluji mu, že jsou ještě malí a že to nechápou, ale někdy je to nad mé síly. Občas už máme doma blázinec, kdy halekaj dvojčata do toho začne Tomášek, že to nechce poslouchat a je to.

 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo