For Babies
Pomozte Martínkovi k cestě domů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 22 Únor 2011 23:03

Věra a Martin dlouho toužili po miminku. Když se jim konečně s pomocí lékařů povedl sen splnit, přišla další rána, Martínek musel na svět dřív a protože se mu nedařilo, je těžce postižený. Už téměř rok leží v mostecké nemocnici a jeho rodiče teď touží po jediném, aby oslavil svůj druhý rok života, už strávil doma.

 

Mladí rodiče se o malého Martínka, snažili 5 let. Přirozenou cestou se jim ho počít nepodařilo, proto se nakonec obrátili na obornou pomoc lékařů a rozhodli se to zkusit cestou "umělou".

Zadařilo se až na druhý pokus a začali se velice těšit na nový přírůstek do rodiny. Pomalu, ale jistě se přání začaly měsíc po měsíci plnit. Bříško rostlo a vše se zdálo být v nejlepším pořádku. Ve 24 týdnu těhotenství však nastaly první komplikace a kvůli infekci byla nezbytná hospitalizace v nemocnici. Po týdnu šla Věra domů, ale za tři týdny byla opět hospitalizována kvůli krvácení a tvrdnutí bříška.

Ve 28. týdnu těhotenství se 26. února začal drát na svět. Pro nedostatek plodové vody a kvůli infekci bylo nemožné miminko donosit. Po výhřezu pupečníku se lékaři snažili rodiče přesvědčit, aby se ho vzdali. Oni mu však chtěli dát šanci. Než se rozhodli pro akutní císařský řez, uběhlo dlouhých 38 minut, během nichž ho připravili o to nejdůležitější - kyslík.

 

První pozitivní zpráva od lékařů byla, že je hodně životaschopný. To rodiče ujistilo v tom, že se rozhodli správně.

 

V sobotu oslaví Martínek své první narozeniny. Za rok v nemocnici prodělal několik zápalů plic a neúspěšných extubací (odpojení od ventilátoru). Od té doby dělá velké pokroky a rodiče se těší z každého pohybu, který udělá a delšího odpojení, které vydrží.

Martínkova prognóza není dobrá, těžce postižený bude celý život... Dokáže ale reagovat na rodiče a jeho máma je od října v nemocnici 24 hodin s ním. Rodiče by ho ale rádi měli doma, stejně jako lékaři věří, že by mu to prospělo, přestaly by ho trápit nemocnciční bacily a v domácím prostředí by mohl dělat více pokroků. Věra s Martinem ví, co péče o Martínka obnáší, zvládají ji a chtějí se o něj starat. Aby se to ale povedlo, potřebují mít doma domácí plicní ventilátor v hodnotě 350 000 Kč a další pomůcky. Protože pojišťovna na tyto přístroje nepřispívá, žádají o pomoc pomocí svých webových stránek: http://martinekschindler.webnode.cz.

Přispět můžete na konto, které zřídilo sdružení avevia: 1426260349/0800 var.symbol 11000023

Zdroj: http://martinekschindler.webnode.cz , redakčně upraveno