Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Konečně svobodná PDF Tisk Email
Napsal uživatel Helena   
Středa, 16 Únor 2011 12:11

Když jsem odešla na mateřskou, můj manžel se pěkně vybarvil. Stal se z něho domácí povaleč, který vyžadoval neustálý servis. Po 4 nesnesitelných letech jsme se rozvedli a já jsem konečně šťastná svobodná.

 

 

Mirka jsem si brala po 5 letech krásného vztahu a dvou letech společného bydlení, nebyla to tedy žádná neuvážená nerozvážnost. Milovala jsem ho, i když už ne tak jako na začátku, ale tak už to u dlouhých vztahů bývá... Svatba byla krásná, romantická a hned po ní jsme odjeli na svatební cestu do Itálie. K završení našeho štěstí jsme se zpět vraceli už ve čtyřech... Pod srdcem jsme nosila naše dvojčátka.

 

Své těhotenství jsem zjistila až po měsíci, kdy se mi nedostavily měsíčky. Těhotenský test ukázal dvě silné čárky a já radostí skočila Mirkovi kolem krku. Byl překvapený, že se to povedlo tak rychle, zaskočený, ale rád. O týden později mi můj lékař oznámil, že nás čeká dvojitá radost... Musela jsem nastoupit na nemocenskou, ale byla jsem ráda, že si těhotenství užiji vlidu a všechno krásně nachystám. Peněz jsme neměli moc, takže jsem se snažila základní výbavu nakoupit po bazarech a k tomu jsem přikoupila pár krásných nových oblečků v neutrální barvě. Chtěli jsme se nechat překvapit, jestli čekáme dva kluky, dvě holky nebo pár. Možná už tehdy jsme si měla všimnout, jak se Mirek mění, ale byla jsem tak zahleděná do příprav pro miminka, že jsem ani nespozorovala, jak Mirek leniví. Už nepomáhal v domácnosti jako dřív, když mi nebylo dobře a neuvařila jsem, brblal, ale všechno jsem přičítala jeho náročné práci...

 

Adámek a Evička se narodili předčasně císařským řezem, protože neprospívali. I tak měli skoro dvě kila a tak jsme si je za dva měsíce už vezli domů. Bohužel se mi dařilo kojit jen krátce a tak velkou část našeho rozpočtu, spolkla umělá výživa a pleny. Na péči o dvojčata padl vlastně celý rodičovský příspěvek. Mirka to rozčilovalo, nechápal, proč mi má najednou dávat peníze na potraviny, proč musí sám platit složenky atd. Obviňoval mě z plýtvání penězi. Když dvojčátka trochu povyrostla, tu a tam utrousil poznámku o tom, že bych měla začít cvičit a víc o sebe dbát. Jenže já byla ráda, že jsem zvládla udělat základní domácí práce a trochu si pospat. Navíc na nějaké šminky nebo kadeřnici mi ani nezbývaly peníze.

 

Jednou mě kamarádka pozvala na kávu i s našimi miminky, bylo to příjemné, jít si jen tak posedět, jenže nás Mirek viděl a doma udělal scénu, že celý den maká a já si vysedávám na kafi, a že bodejť by mi stačily peníze, když si chodím po kavárnách, a že ani pořádně nenavařím. K tomu přidal ještě výčitku, že si neplním manželské povinosti. Snažila jsem se mu vysvětlit, že běhání kolem dvojčat je náročné, že taky potřebuji někdy vypnout, že kávu platila kamarádka a na sex už nemám tak často pomyšlení, protože jsem unavená. Říkala jsem mu, že se to časem zlepší, upraví, ale bylo to jako mluvit do dubu.

 

Od té doby jsem si ho začala více všímat a časem mi začal být odporný. Přišel domů z práce, svlékl se do trenek a oblečení hodil na zem, pozdravil mě a děti na půl pusy a zamířil do kuchyně, sedl si, otevřel noviny a čekal, až mu ohřeju oběd nebo spíš už večeři. Někdy si chvíli pohrál s dětmi, ale většinou zasedl k počítači a hrál hry nebo šel s kamarády do hospody. Tak to bylo skoro každý den. Když byly dvojčatům tři roky, nastoupila jsem zpět do práce. Jen na půl úvazku. Finančně jsme na tom proto byli pořád stějně, ale Mirek se začal dožadovat proplácení části nákladů na bydlení. Když jsme ho na oplátku požádala o financování části nákladů na děti, začal mi zase nadávat. Děti nemohly na žádné kroužky, nikdy nebyly v Zoo ani nikde mimo město, neměli jsme na to...

 

Po té velké hádce jsem požádala o rozvod. Našla jsem si dvoupokojový byt, na který mi tak akorát stečily peníze ze soudního vyrovnání od manžela. Skromě jsem ho zařídila a odstěhovala jsem se i s dětmi. Bylo jim to líto, ale protože se jim Mirek moc nevěnoval, zanedlouho na to zapomněly. Měl by si je brát každý druhý víkend, ale nedělá to. Alimenty ale platí a já za ně doprávám dětem to, co za čtyři roky nezažily. Děláme si výlety, chodí na kroužky a pomalu střádám na první dovolenou u moře.

 

Mirek si během rozvodového řízení našel novou ženu a čeká s ní dítě. Já o žádnýho chlapa zatím nestojím, pořád se léčím z obrovského zklamání s Mirkem. Ale jednou snad najdu nějakou spřízenou duši, která bude mít ráda mě i děti...

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo