Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Jedna nemoc za druhou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Únor 2011 22:37

5299982Tak už nás to také dostihlo, říká se, že školkované děti jsou často nemocné. Když si navíc předávají nemoci sourozenci vzájemně, je to pořádný zápřah, který u nás bohužel stále ještě nekončí. Pokud jste na tom stejně a docházejí vám nápady, jak děti zabavit, o několik se s vámi podělím.

 

Od začátku ledna jsme měli jen jeden jediný týden, kd y Adíka ani Míšu nic netrápilo. Začalo to rýmami, kašlem, pak chytnul Adík pneumokoka a vzpamatovával se tři týdny. Po týdnu klidu chytil roční Míša rotavirovou infekci takového rázu, že nám pediatr hrozil hospitalizací. Do toho dostal Adík silný kašel. Jak separovat dvě odlišně nemocné děti? To prostě nejde, takže po týdnu si to kluci prohodili, Míša dostal kašel a Adík rotavirovou infekci. Momentálně u nás probíhá kašel, rýma a pátá nemoc. Má to ale jeden klad, alespoň se nemusím bát že chytnou vši nebo příušnice, které teď ve školce řádí. Ale kdo má celý den vymýšlet program pro dva ukňourané marody? Pokud si ani vy nevíte rady, co dělat s nemocnými dětmi doma, můžu vám dát několik tipů.

 

Tříleté dítě je nadšené, kdž mu dovolíte nůžky. Přidejte k tomu hromadu papírů a poučení, že nesmí stříhat nic jiného.

 

Skořápky jsou zase jednoduchá hra, se kterou spolehlivě zabavíte roční i tříleté dítě naráz. Stačí pět stejných hrnečku nebo kelímků, jeden malýá balonek a můžete schovávat. Děti budou nadšeně zvedat jeden za druhým a předhánět se, kdo najde balonek první.

 

Pokud rádi pečete, zapojte i děti, určitě je to bude bavit a vy navíc budete mít moučník ke kávě. I malé děti zvládají míchat nebo válet těsto, vykrajvat, zdobit. A hlavně je to baví.

 

Kreativitě se meze nekladou a tak zkuste najít v bytě co nejvíce nápadů na vytvoření originálních dekorací nebo „šperků“. Duté těstoviny se dají krásně navlékat, rulička od toaletního papíru obalená alobalem, poslouží jako korunka pro princeznu nebo prince, prázdná plechovka nebo sklenice od kompotu, láká na dozdobení jakoukoliv technikou. Poslouží pak jako stojánek na pastelky.

 

Protože se blíží doba Masopustu a karnevalů, můžete zkusit vymyslet různé masky a pak si s nimi i zahrát. Nemusíte kupovat předražené komplety z hračkářství, stačí jen trocha fantazie. Černý šátek poslouží malému pirátovi na hlavu, váš šál kolem pasu dítě vytvoří široký pirátský pás, za který už jen stačí zastrčit šavli nebo pistoli. Nemáte? Nevadí, poslouží jakýkoliv delší klacík. Vaše dlouhé letní pareo zase poslouží jako dlouhé šaty pro princeznu, k tomu výše zmíněná korunka z ruličky od toaletního papíru, náhrdelník z těstovin a je hotovo. Nebo smotejte papíry do dvou kornoutků, děti si je vybarví třeba na černo, nalepíte je na čelenku nebo protáhnete gumičkou, prckovi naktreslíte černou tužkou na oči, čumáček a fousky, smotáte černou čálu, dáte za punčochy a kočka nabeo kocour je na světě.

 

Můžete se také pustit do velikonoční výzdoby, vystřihnout a vymalovat přáníčka ve tvaru vajíček nebo zkusit uplést kočíček z trubiček udělaných z letáků.

 

Plánujete v brzké době vymalovat? Natřete dětem ručičky prstovými barvami a vyjímečně jim dovolte otlapkat zdi. Zajímavou dekoraci možná ani nebudete chtít přemalovta...

 

Máte i vy nějaké tipy, jak zabavit nemocné děti? Pošlete mi je na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Nejzajímavější náměty příští týden zveřejním.

 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo