Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Posedlá miminkem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenča   
Neděle, 30 Leden 2011 22:51

14Když si vzpomenu na tři roky staré události před početím našeho miminka, stydím se. Byla jsem zvyklá si vše plánovat a tak když se nám nedařilo, byla jsem tak posedlá, že jsem málem rozvrátila manželství.

 

 

Před mateřskou jsem pracovala jako asistentka ředitele jedné menší soukromé firmy. Šéf na mě byl pyšný pro mé organizační schopnosti. Dokázala jsem naplánovat každý den, každou událost do posledního detailu. Stejně tak jsem si plánovala život. Manželovi Járovi to nevadilo, do jeho soukromí jsme moc nezasahovala, ale pravidelně jsem jednou za 14 dní naplánovala společný víkend. Já sama jsem měla itinerář naplánovaný měsíc až dva dopředu. Když mi do něj zasáhla nemoc nebo nenadálá návštěva rodičů, trochu mě to rozhodilo, ale dokázala jsem se přizpůsobit. Proto nechápu, proč jsem tak vyváděla s miminkem.

 

Měli jsme měsíc po svatbě, když jsme se po příjemně stráveném večeru v kině, na večeři a u vínka doma, domluvili, že na svatební cestě se už budeme pokoušet o miminko. Byla jsem nadšená a tak jako jsem před svatbou diskutovala na specializovaných stránkách o perfektní svatbě, hned jsem se přihlásila k diskuzi pro snažilky. Dozvěděla jsem se co všechno je potřebné pro početí od babských rad po moderní techniku. Byla jsem přesvědčená, že počnu hned na dovolené, ale ani jeden z pěti těhotenských testů mi neukázal druhou čárku. A tak jsme začala měřit bazální teplotu. To se ještě Jára nad mou snahou usmíval.

 

Jenže když jsme neotěhotněla ani za další dva měsíce, začala jsem plašit. Koupila jsem si ovulační testy a začala jsem si diktovat, kdy se budeme milovat. Aby měl Jára co nejlepší spermie, nemilovala jsem se s ním mimo ovulační dny. Tři měsíce to celkem snášel, ale pak řekl dost. Řekl mi, že pokud se nezačnu zase chovat normálně, končí se mnou, protože se chovám šíleně. A já se tak opravdu chovala. Když se dostavila perioda, byla jsem schopná dva dny brečet a naopak když jsem ovulovala, vrhala jsem se na znaveného manžela hned, jak přišel z práce. Po milování už jsme se nemazlili, ale dávala jsem nohy nahoru, abych zvýšila šanci na otěhotnění. Se snažilkami na internetu jsem rozebírala, jestli mám změnit gynekologa, jaké mám užívat bylinky, vitamíny... V práci jsem se dost zhoršila, kamarádky už nechtěly poslouchat každodenní nářky nad problémy s početím. Byla jsem tak posedlá, že jsem měla už nakupovala výbavičku a rozvažovala kočárek, na druhé straně jsem ale propadala depresím, že se určitě těhotenství nepodaří. Moje posedlost nás stála i dost peněz. Kupovala jsem nejdokonalejší těhotenské a ovulační testy, doplňky stravy a milion dalších věcí.

 

Nakonec mi Jára dal ještě šanci. Odpojil internet, abych už nemohla diskutovat a pročítat informace o problémech s početím, objednal dovolenou s tím, že na ní buď naše manželství vzkřísíme nebo ukončíme. Odletěli jsme na Krétu, půjčili jsme si tam auto a celou ji během 10 dnů projeli. Vlastně jsme ani neměli čas nad něčím přemýšlet, cokoliv řešit... Užívali jsme si jeden druhého a musím říct, že to byly druhé, o moc lepší líbánky. Když jsme se vrátili, ponořila jsem se do práce, užívala jsem si s kamarády, zase jsem plánovala společné víkendy, výlety... Nemůžu říct, že bych na miminko nemyslela vůbec, pořád jsem po něm moc toužila, ale snažila jsem se hledat uspokojené v jiných věcech než v plánování prcka. Nakoupené věci jsem uložila hluboko do skříně a na diskuze snažilek jsem raději nechodila.

 

Oslavili jsme první výročí svatby a já začala být zase nervózní z toho, že už to bude skoro rok od začátku našeho snažení. Ale Jára mi nedal šanci nad něčím přemýšlet, měl tolik práce, že prakticky nebyl doma a tak nebylo kdy debtovat nad miminkem. V té době mi také přišla nová pracovní nabídka, velmi lákavá. Sice to znamenalo mnohem více práce, ale dvojnásobný plat. Už už jsem chtěla nabídku přijmout a dát výpověď, ale chtěla jsem se ještě poradit s Járou. V takovém chaosu jsem ani nepostřehla, že mi už týden mešká perioda. Když manžel přijel, domluvili jsme se, že nabídku přijmu a zažádáme o hypotéku na dům. Myslela jsem, že po víkendu všechno vyřídím, ale dopadlo to jinak. V neděli večer se mi udělalo zle, že jsem málem omdlela.Šla jsem si raději lehnout a při přemítání co jsem snědla nebo vypila, mi to nějak došlo... Vytáhla jsem těhotenský test a byly tam dvě čárky. Hned jsme šla za Járou, který seděl u televize a zprvu vůbec nechápal, co mu říkám. Pár hodin předtím bylo rozhodnuto, že změním práci a vezmeme si hypotéku a najednou to bylo zase jinak. Naše miminko se porstě rozhodlo, že s naším plánováním je konec.

 

Leničce už bude rok a obrátila nám život vzhůru nohama. Každá maminka mi jistě potvrdí, že s miminkem se plánovat nedá vůbec nic. Zpočátku je problém i dojít si na záchod nebo se v klidu najíst. Přesto všechno si jí hrozně užíváme a tajně ji podezříváme, že k nám chtěla přijít, až přestaneme konečně všechno plánovat. Druhé miminko tedy neplánujeme a necháváme věcem volný průběh. A ještě něco, přestala jsme se stresovat na diskuzích pro maminky....

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo