For Babies
Máme dvojčata 18 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pátek, 21 Leden 2011 07:19

dd6mKluci dosáhli 8 měsíců a pokroky na sebe nenechají čekat...Davídek už se promenáduje po svých nožičkách podél gauče,vyleze nám v bytě 10schodů nahoru... Daneček už má 4 zuby a plazí se jako divý. Úsměvy rozdávají na všechny strany a z čeho mám velkou radost, začali pít z hrnečků. Jsem ráda, že jsme odbourali flašky. 

 

Daneček má 8200g a 71cm, Davídek 9100g a 73cm. Už mi chodí kolem nábytku,oba dva vylezou 10schodů a pádí k Tomšovi do pokojíku.. Máme další zoubky. Umí paci,paci,,,tak jsme veliký"...a indiány s pusou. 

Hrozně to utíká. V 10 měsících už máme zajetý režim. Dopoledne kolem 10 chodí spát. Daneček je půl hodinář -většinou si dá půl hodinky a Davídek tu hodinku. Druhé spaní máme kolem 14 hod a večer chodí spát v půl osmé. Musím říci,že zatím se nám daří, aby kluci měli stejný režim na spaní.

Každé z dvojčat je jiné, jak povahově, tak vzhledem. Daneček je mladší, ale staršího brášku stále napadá, tahá ho za vlasy, plácá po hlavě, bere hračky. Naopak Davídek jakož to starší je více v pohodě a klidnější. Daneček je se podobá nejstaršímu synovi Tomáškovi,  je tedy do mé rodiny a Davídek je celý táta. Daneček chodí kolem nábytku jako drak, krásně oba zvládají slovní hrátky.

 

Zvládají na svůj věk to, co mají – „Jak jsem veliký“, „paci paci“, „hodiny tik tak“. Říkají „táta, máma, děda, bába“.  Davídek se také ze sedu sám postaví a přejde celý obývák. Každý den na nich vidím nějaké pokroky. Poradně je s námi doktor spokojený, kontrola je rychlá, protože výjimečně vidí dvojčata, která nemají větší problémy. Tedy kromě rýmy a kašle, ale to je v zimě běžné, zvlášť, když ještě k tomu mají školkového bráchu. V 10 měsících má Daneček má 72,5 cm 9kg a Davídek 74,5 cm a 9900g. Opravdu pěkně prospívají. 

Příště si přečtete, jestli mají dvojčata svou řeč, jak si hrají a jak jsou na tom s kojením a se zoubky..

 

Aktualizováno Pátek, 21 Leden 2011 07:22
 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo