For Babies
Sousedi – ti lidé od vedle PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 17:26

Jaké máte sousedy a jaké s nimi udržujete sousedské vztahy? A jakými jste sami sousedy? Půjčujete si věci, děti, psy? Stali se z vás přátelé, či sokové? Zahýbáte partnerovi se sousedem? Jakou hrají sousedi roli ve vašem životě? Záleží při výběru bytu, či domu na tom, co se o místě, čtvrti povídá? Pojďte si dnes povídat… o sousedech.

„Moni, nemáš náhodou kus pečícího papíru?“ píšu esemesku sousedce. Displej problikne: „Náhodou mám.“ A já tedy posílám kluka do vedlejších dveří. „Běž a nezvoň, ať nevzbudíš Anetku, teta ti něco dá…“ Dítě neodmlouvá, je mystifikováno, jelikož netuší, že dostane papír. „Hele nemáš náhodou dvě vajíčka?“ volá mi o týden později souseda. Čeká až kouknu do lednice. Mám i tři, a tak se za chvíli rozezvoní zvonek. Bábovka bez vajíček dělat nejde a obchod je daleko…

Se sousedy je dobře být zadobře

Dobré a čisté sousedské vztahy znamenají půl zdraví. Rozhodně psychického. Je jasné, že si nemůžete vždy ve všem rozumět, ale pokud se vám podaří spolu dobře vycházet, pak máte doma mnohem klidněji. Se sousedy jsme totiž v kontaktu mnohem častěji než s rodinou. A tak víme jaké pijí kafe, co jim chutná, i kdy mají všechny děti narozeniny. Pokud by se ovšem nebo tetě sousedě nebo mně narodil černoušek, nemělo by smysl naše muže přesvědčovat, že se pravděpodobné ozvaly geny našich prapředků ještě z dob osidlování starého kontinentu. Náš společný soused je totiž Američan a v létě se zásadně neopaluje, jelikož jak říká, už je opálený dost.

Sousedi jsou blíž, když nemají klíč

Sousedi jsou vlastně takoví rodinní příslušníci přes zeď. Nemáte na ně papíry, a přesto s nimi často strávíte celý život, rozcházíte se, usmiřujete, respektujete, v horším případě pomlouváte a pak dvakrát platí, nauč se mít rád bližního svého. Každopádně pilíř dobrých sousedských vztahů stojí na tomtéž základu co rodina. Co nemáš rád, nedělej druhým a respektuj soukromí. Vše ostatní záleží na lidskosti a charakteru. A kdo se hodně stěhuje, pozná celou paletu lidskostí i charakterů, z nichž si utvoří bohaté sousedské zkušenosti. Jenže sousedy si nevybíráme, někdy máme smůlu, jindy kliku. Tak ji pevně držte a pouštějte jen ty sousedy, kteří nejsou cizí, aby se vám nestalo, že to zítra roztočíte, drahouškové! .-)

Aktualizováno Pondělí, 14 Duben 2008 17:59