Předsevzetí v novém roce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Neděle, 02 Leden 2011 17:40

tehu_cvicTaké si každý rok dáváte nějaké předsevzetí? Jaké je to letošní?

 

 

Petra: Nejsem na sebe moc hrdá, ale stres s dětmi mě dohnal k tomu, že jsem zase začala kouřit. Těch peněz, co do zlozvyku dám, je mi ale líto. Takže letos jsem típla poslední cigaretu a ušetřené peníze dávám stranou na dovolenou.

Jitka: Já jsem si letos předsevzala, že si seženu novou práci. V té stávající mi sice vyšli vstříc s pracovní dobou, abych stíhala vyzvedávat děti, ale naložili mi o to více práce domů. Doháním to o víkendech a nemám čas na děti. Proto si letos udělám rekvalifikaci a seženu si novou práci, abych se pak mohla více věnovat dětem.

Mirka: Letos mě bohužel čeká rozvod, ale v novém roce jsem si řekla, že společně s rozvodemvyřeším i všechny další kostlivce ve skříni tak, aby z toho profitovaly hlavně děti. Ráda bych se změnila z uhoněné maminy ve vytahaném svetru v atraktivní mladou mámu, která ví, co chce a manžel, který mi pořád všechno zakazoval a shazoval mě, mi už dotoho nebude mluvit. Pomáhá mi v tom psycholog i nový přítel, kterého jsme potkala v prosinci a díky kterému jsme se k rozvodu konečně rozhoupala.

Já jsem se rozhodla, že začnu vařit a jíst zdravěji. Nejde mi v první řadě o zhubnutí, ale o zdravější stravu, kterou bych chtěla naučit jíst i naše děti. Vastně jsem už trochu začala loni, kdy jsem sebe i děti donutila k porci zeleniny večer a porci ovoce dopoledne a odpoledne. Od Ježíška jsem dostala parní hrnec, tak by ta zdravější strava měla být pro mě stravitelnější. A s vámi se ráda podělím o recepty. Také se chci více hýbat, což bude poměrně jednoduché. Stačí vzít venkočárek a dvě děti a pohybu je rázem habaděj. A maminky, které v závějích a na ledovkách talší kočárky, mi jistě potvrdí, že je to lepší než hodina v posilovně.

A jaká jsou vaše předsevzetí?

Lenka: Po dvou dětech se mi podařilo přibrat 10 kg a protože jsem před měsícem přestala kojit, rozhodla jsem se, že minimálně polovinu letos shodím. Přestanu se cpát večer, dojídat po dětech a začnu se více hýbat. Tak snad mi to vydrží.