Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Zázračné miminko PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martina   
Neděle, 02 Leden 2011 17:38

 

02Nový rok bych chtěla začít vesele. A tak na nějakou dobu upustím od vašich smutných příběhů a spustím seriál těch radostných. Povedlo se vám něco, velkého? Nebo máte radost z každého nového dne „jen“ proto, že jste se do něj probudili? Napište mi o tom na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Nejzajímavější příběhy zveřejním autorovi pošlu dárek.

Začínáme příběhem Martiny.

Když jsem od lékařů slyšela ortel o své neplodnosti, dlouho jsem se s tím nemohla smířit. Stejně jako můj manžel, který děti miluje. Když už jsme se se situací srovnali, zjistila jsem, že jsem těhotná. Dodnes si se mnou můj lékař láme hlavu, teď o to víc, že čekáme druhý přírůstek do rodiny.

 

Když mi bylo 21 let, byla jsem po těžké nehodě na velkém gynekologickém vyšetření. Tehdy mi lékař řekl, že bude zázrak, pokud někdy budu mít děti. V té době již tři roky chodila s Honzou, plánovali jsme svatbu,děti.... Byla to rána pod pás. Večer co večer jsem seděla u počítače, hledala odpovědi na otázky, psala jsem odborníkům, volala nejvyhlášenějším lékařům. I přítel se snažil, dokonce kontaktoval i léčitele. Nikdo mi ale nedokázal pomoci. Náš vztah procházel krizí a já ačkoliv jsem toužila mít Honzu po boku, odháněla jsem ho od sebe, aby si našel plodnou přítelkyni. Honza ale udělal pravý opak a požádal mě o ruku.

Když jsme se vzali, přemýšleli jsme, co dál. Přestože nám lékař tvrdil, že je to skoro nemožné, vyzkoušeli jsme dvakrát umělé oplodnění. Nevyšlo... O adopci nechtěl Honza ani slyšet, bál se špatných genů, a jak říkal, už si tak nějak zvyknul na bezdětný život a těšil se, že nám bude fajn. Ke 30 narozeninám mi dal štěňátko a další rok další. Postavili jsme si domeček, abychom naši psí smečku mohli rozšiřovat a naši mazlíčci měli pohodlí. Musím říct, že mi psi svou oddaností plně vynahradili touhu po dítěti. A pak Honza přišel s tím, že bychom mohli život zasvětit cestování.

 

Vyrazili jsme objevovat exotické kraje. Indii, Čínu, Filipíny, Austrálii, JAR, Jižní Ameriku. Každý rok jsme si vybrali měsíc dovolené naráz a letěli jsme. Z poslední dovolené jsme už neletěli sami. Myslela jsem, že vlivem cesty mám nějakou hormonální poruchu nebo jsem v přechodu. Skutečnost byla daleko krásnější. Ve svých 41 letech jsem byla poprvé těhotná! Lékaři jsem nevěřila, nakoupila jsem hromadu těhotenských testů a najednou jsem nevěděla, jak to Honzovi řeknu. Vždyť na příští rok už rezervovalNový Zélanda měli jsme plno plánů! Nakonec jsem honzovi ukázala asi 20 papírků, nakterých byly dvě čárky. Nechápal. Muselajsem mu říct, že čekáme miminko. Jeho reakce byla:“Jakto?“ Vůbec to nechápal stejně jako já. Ale pak mě chytnul a objímal a myslím měl slzy v očích.

 

Po rizikovém těhotenství a komplikovaném porodu přišla na svět Sofinka. Úžasné vymodlené děťátko, kterému s Honzou dáváme všechno. Honza byl u porodu a já ho poprvé viděla brečet! Sofinka je hodná a dělá nám od začátku jenom radost. A aby těm zázrakům nebyl konec, když Sofinka oslavila druhý rok, zjistila jsem, že jsem opět těhotná. Můj lékař nechápe, jak se to stalo, ale já si myslím, že jsou prostě věci mezi nebem a zemí a my jsme třeba museli k miminku uzrát, měli jsme poznat daleké kraje,prohloubit naši lásku, postavit dům.... Naše miminkaprostě chtěla dokonalé zázemí a jistotu. A já můžu říct, že klidnější, trpělivější a uctivější rodiče, byste nenašli.

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo