Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Opravdu šťastný rok PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta   
Úterý, 28 Prosinec 2010 22:43

Rok 2008 byl a tolik příšerný, že jsem se vzpamatovávala ještě rok následující. Rok 2010, byl ale opravdu šťastný a doufám, že 2011 bude přinejmenším stejně dobrý.

 

 

Rok 2008 u nás začal málem tragicky, naše tehdy pětiletá Natálka dostala meningitidu a její stav byl kritický. Po měsíci byla z nejhoršího venku, ale vzpamatovávala se ještě půl roku. Neměla jsem myšlenky na nic jiného než na moji holčičku a tak jsem musela na nemocenskou, což můj šéf nelibě nesl adostala jsem výpověď. A manžel Marek se chodil uklidňovat do náručí jiné ženy. Jednoho letního večera se od ní zrovna vracel, když mu nedal přednost kamion. Po pár hodinách v nemocnici zemřel. To že měl milenku jsem se dozvěděla až po jeho smrti, kdy jsem přebrala jeho mobil a zjišťovala, proč jel z práce jinudy než obvykle... Měla jsem tehdy smíšené pocity, byla jsem zdrcená jeho ztrátou a zároveň naštvaná na to, že v době, kdy na tom Natálka byla špatně, měl myšlenky na nějakou cizí ženskou. Ale čekalo mě plno dalších starostí... Ty tam byly sny o dovolené, domečku, miminku i nových botách...

 

Zbytek roku 2008 jsme bilancovala na hranici bídy a bojovala o náš byt a zdraví dcery. Musela jsem si najít dvě zaměstnání a Natálka mou nepřítomností trpěla. Jinak to ale nešlo. Snažila jsem se s ní co nejvíce mluvit, ona se naopak uzavírala čím dál víc. Tatínka milovala a jeho ztrátu těžce nesla. Denně jsem slyšela větu „s tatínkem jsme dělali....“ nebo „Tatínek by řekl...“ Tehdy proběhly naše nejsmutnější a nejchudší Vánoce...

 

Byla jsem tak upracovaná a ustaraná, že jsem ani nepostřehla, že se o mě zajímá kolega v práci. Když mě Martin na vánočním firemním večírku pozval na panáka, odmítla jsem ho a dál se tím nezaobírala. O tři měsíce později mě pozval o polední pauze na oběd a já mu vylíčila, jak musím na poštu a pak ještě vyzvednout Natálčin kostým do tanečního kroužku, kam se po dlouhé pauze vrátila. Martin to ale nevzdala a další den mě pozval znovu. Až tehdy mě to nějak trklo, šla jsem, ale i když to byl nevinný oběd, ještě večer jsem měla výčitky. Jak dlouho bych měla truchlit? A mohla bych si nového přítele pozvat domů? Jak by to brala Natálka?

 

S Martinem jsme se scházeli jako přátelé, ale brzy jsme k sobě měli blíž. Na konci roku 2009 už jsme tvořili pár a přemýšleli, jak na to připravit Natálku. Pozvala jsem Martina na Silvestra a on pro ni vymyslel spoustu zábavných věcí, cestu si k němu ale ještě nenašla. Na jaře jsme vyrazili na víkend na do Aquaparku. V hotelu jsem spala na pokoji s Natálkou a Martin zvlášť. Jeden večer jsem s dcerkou promluvila, situaci už delší dobu částečně chápala, ale neuměla si to srovnat. Trápila ji otázka, jestli Martinovi bude muset říkat „táto“ a jestli s ní bude dovádět jako její táta a bude ji mít rád... Ten víkend nám moc pomohl, a když mě v květnu požádal o ruku, byla nadšená, že půjde za družičku.

 

V září jsem se znovu vdala. Někteří Markovi přátelé mě za to odsoudili. Bylo mi to líto, ale myslím, že by Marek byl rád, že jsem se znovu vdala. Letošní Vánoce už zase byly veselé a to o to víc, že jsem Martinovi

pod stromeček nadělila pozitivní těhotenský test. Příští rok už budeme čtyři. Snad se vše povede a už bude zase líp. Šťastný nový rok 2011!

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo