For Babies
A je po Vánocích PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Neděle, 26 Prosinec 2010 23:36

van1Tolik příprav, shánění dárků, zdobení.... A po jednom krátkém dni je to za námi. U někoho možná až po třech dnech objíždění příbuzných.... Jaké byly ty letošní Vánoce? Sešla se mi od vás hromada příspěvků, vybrala jsem ty nejzajímavější s tématem „poprvé“.Všem zveřejněným příspěvkům, posílám malý dárek od naší redakce!

 

 

Maruška: Letos jsme poprvé slavili Vánoce ve třech. Ještě loni jsem si myslela, že ty první budou v roce 2009, měla jsem totiž termín porodu stanovený na 20.12. Jenže miminku se k nám ještě nechtělo a doktor pohrozil, že po svátcích půjdu na vyvolání porodu. Bála jsem se, aby se miminu něco nestalo a tak ty loňsé Vánoce byly hodně nervózní. O to víc jsme si ale užili ty letošní. Adélka přišla na svět 26.12.2009, takž měla před Vánoci do prvních narozenin jen dva dny. Pořád jsme nemohli uvěřit tomu, že jsem ji loni ještě nosila pod srdcem a letos už rozbalovala dárky a pobíhala po celém bytě. Dostala své první odrážedlo a hned ho musela vyzoušet. Samořejmě nechyběl ani kočárek s panenkou, vždyť už se z ní stává svéhlavá batolecí slečna. A letos o Vánocích jsme si s manželem řekli, že by ty příští mohly být možná už ve čtyřech....

 

Milada: Letos jsme Vánoce s manželem slavili poprvé sami. Obě děti už dospěly a opustily rodné hnízdo. Syn už má svou rodinu a dcera ji bude mít příští rok. Sami jsme už delší dobu, ale na Vánoce se alespoň dcera domů vracela. Zvali nás domů, ale my jsme si to s manželem zase pěkně užili. Místo štědrovečerní večeře, jsme si dali vánoční oběd v restauraci a večer už jsme jen zasedli s chuťovkami a slenicemi vína k pohádkám. Prohlíželi jsme si alba a vzpomínali na to, jaké to bylo, když byly děti malé. Pak jsme si dali symbolicky každý jeden malý dárek a šli spát. Druhý den nás totiž obě naše děti i s vnoučkem, přišli navštívit a byla to hotová mela, žejsme nakonec byli rádi za trochu klidu. Příští rok už bude zase o jedno vnouče víc, ta se máme pořád na co těšit.

 

Eva: Letos jsme poprvé slavili Vánoce ve svém. Stálo nás to přes rok dřiny, protože jsme stavěli domeček svépomocí. V říjnu jsme koloudovali a do Vánoc bylo ještě pořád plno práce. Ale když jsme na našem domečku rozssvítili vánoční světla, byl to ten nejkrásnější pocit na světě.

 

Verča: Po letech snažení a proplakaných Vánocích, kdy jsem si myslela, že pod stromečkem nikdy nebudou dárky pro naše děti, to snad konečně letos vypadá nadějně. Přesně na Vánoce jsem totiž poprvé překročila pomyslnou hranici 28 týdne těhotenství a musím zaklepat, že po čtyřech potratech to snad už vypadá, že toto těhotenství dopadně zdárně. I kdybych teď porodila, už by byla velká šance, že miminko přežije. Je to zatím takový malý úspěch, který jsme s manželem o Vánocích oslavili.

 

Máte nějaké tipy na Silvestra? Kde a jak ho trávit, jaké chuťovky budete dělat dětem? Napište nám cokoliv na téma Silvestr na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Zveřejněné příspěvky získají dárek.