For Babies
Z plechovky květináč? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Neděle, 13 Duben 2008 12:31

imgSotva vykouknou první jarní paprsky a ohřejí vzduch, čistíme balkóny, lodžie, terasy a altánky. Kdo by odolal víkendovému posezení i kafíčka? K pohodě, ale patří i pohodlí. Aby lahodilo chuti, musí lahodit i oku. Vytvořte si relaxační koutek a zapojte do práce i děti, které barvičky jistě zabaví. Základem je odpad třídit a nevyhazovat, protože od této chvíle, vše staré můžete proměnit v nové.. Kdo by poznal v originální vázičce, svícnu, či květináči, starou hliněnou nádobu, zavařovací sklenici, láhev od vína, či plechovku od kompotu?

Barvit můžete také venkovní svítilny, či zahradní nábytek. Pusťte se do zkrátka tvorby čehokoli, co byste rádi oživili. V první řadě je dobré, aby byl podklad suchý, zbavený starého nátěru a důkladně odmaštěný.

Hrajte si s duhou

Při výběru barev se soustřeďte nejen na požadovaný odstín, ale také zda jsou barvy rychleschnoucí. Ať už použijete kolor tekutý, či ve spreji, oba vytvoří krásný efekt. Děti mohou tvořit proužky, či tečky, sluníčka, srdíčka, či si svůj kousek pojmenovat a v případě květináčku i osázet semínkem, které potěší, zavoní, či v létě dokonce zachutná…

A aby to nebylo nikomu líto, vlastní sazeničku v nenapodobitelné vázičce může mít každý člen rodiny.

Už rosteš kytičko?

Zatímco děti nedočkavě sledují vyklíčenou rostlinku poporůstat, mámě dělá starost, aby barva a motivy zůstaly kde mají. Aby pěkná podívaná, či posezení zůstalo pěkné co nejdéle, nátěr ošetřete ještě transparentním lakem, hospodyňky při úklidu ocení, že se jim bude snadněji udržovat čistý, aniž by originální kousek došel škody.

(Foto inspirace: Motip Dupli)

Aktualizováno Neděle, 13 Duben 2008 13:23