For Babies
Jak na velký úklid? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 09 Prosinec 2010 06:17

Chystáte se na velký vánoční úklid a už předem se děsíte, kolik času vám zabere? Zkuste chytré a levné triky, které používaly už naše babičky.

Mytí oken.

Okna je nejlepší mýt, když na ně nesvítí slunce. Do horké vody přidejte místo prostředku na nádobí ocet. Po umytí je setřete stěrkou a doleštěte zmuchlanými novinami nebo papírovou utěrkou. Stejný postup můžete použít i na zrcadla.

Dlaždice a kachličky.

I ty nejlépe vyčistíte a vykeštíte vodou s octem. Spáry se zase dobře čistí jedlou sodou smíchanou s vodou, kterou nanesete na starý kartáček na zuby. Stejnou pastu použijte i na umyvadlo, vanu a kohoutky. Poté setřete vodou a je hotovo.

Radiátory

Nemůžete se do nich dostat žádným hadrem? Položte vlhký hadr na topení a fénem vyfukujte nečistoty ven, zachytí se v hadru a máte hotovo.

Koberce a pohovky

Chlupů a vlasů na kobercích a pohovkách se zbavíte pomocí vlhké silonové punčochy, třením postiženého místa, se na ni chlupy nalepí.

Na žvýkačku na koberci přiložíme kostku ledu a po několika minutách žvýkačku vydrolíme.

Barvu koberce osvěžíte tak, že na něj zhusta nasypete sůl a zhruba po hodině ji vysajete.

Nábytek

Aby se vám na nábytku stále neusazoval prach, otírejte ho hadříkem namočeným ve slabém roztoku jablečného octa a vody.

WC

Nemusíte kupovat drahé čistící prostředky, i tady si vystačíte s octem. 150 ml nalijte do mísy, vydrhněte štětkou a spláchněte.

Provoněný byt.

Nekupujte drahé osvěžovače vzduchu. Do skleněné nebo porcelánové misky dejte slupky od pomerančů nebo mandarinek a položte na radiátory.

Máte i vy nějaké tipy pro jednodušší vánoční úklid? Napište mi je na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Nejzajímavější tipy zveřejní, a jednoho vylosovaného odměním kosmetickým balíčkem Oriflame!