For Babies
Vaše oslava Mikuláše PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 06 Prosinec 2010 22:31

Jak dopadla vaše Mikulášská nadílka? O tom jste se se mnou podělili prostřednictvím mailu. Vybrané příspěvky zveřejňuji. Knihu vyhrává Andrea Hrubá z Mostu.

Daniela: Byl to Natálčin první Mikuláš, tak jsem se trochu bála. Ale dopadlo to nad očekávání dobře. Pozvaný čert zůstal za dveřmi a čekali jsme na reakci na Mikuláše a anděla. Natálka se na ně smála a ani čert jí nepřišel nijak strašidelný. Asi z toho v 16 měsících ještě neměla moc rozumu, zato my jsme si užili prima den.

Zuza: Kubík byl velký hrdina. Všude říkal, jak se čerta nebojí a že to nic nebude. Strašení čertem na něj nezabíralo. Když ale přišel den, kdy jsme šli na Mikulášskou zábavu do našeho kulturáku, byl jako bez života. Vůbec na nic se nesoustředil a bylo na něm vidět, že není ve své kůži. K čertovi jsem nakonec musela s ním a celou dobu plakal. Druhý den už byl ale před kamarády zase hrdina, který čerta přemohl... 

Eva: Starší Honzík už na čerty něvěří, ale vyloženě se vyžíval ve strašení své mladší sestřičky. Ta se klepala už týden dopředu a já musela Honzíka mírnit. Evička si alespoň pořádně uklidila v pokojíčku, nevztekala se cestou do školky, nevyžadovala v obchodě sladkosti... Pozvanému čertovi pak s klidem vyprávěla, jak je hodná, co všechno udělala a že si ji do pekla odnést prostě nemůže. Ale úplně jistá si nebyla, zvlášť, když čert otevřel velký pytel, že by si ji přeci jen odnesl. 

Petra: Já už mám děti v pubertě a tak uvítaly možnost přivýdělku, domluvily se s kamarády a obšancovali celou vesnici. Masky měly povedené a skoro nic je nestály. Ondra si vzal kožíškovou vestu po dědovi, roztrhané staré kalhoty, začernil si obličej uhlím a jediné, co si kupoval, byly rohy. Dcera Jana je blond, nasadila si svatozář z alobalu obleček si ušila z prostěradla, na které vymalovala krásná křídla. Její přítel David si také udělal roucho z prostěradla, společně ho vymalovaly, na vousy stačila vata, na čepici vamalovaná čtvrtka a na berlu dlouhá násada, kterou jsme dotvořili alobalem.