Děti a reklama PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 02 Prosinec 2010 06:54

santaRodiče na mnoha místech v republice opět rozhorčily letáky s hračkami, které dostávají děti do školek. Jak čelit takové reklamě?

Učitelky ve školkách používají letáky, když s dětmi oíšou přání Ježíškovi. Kdo má malé děti ví, že když se zeptá, co by si přály, většinou plácnou první, co je napadne, ale namalovat to stejně neumí. Ve školce si dárek vystřihnou a nalepí z katalogu nebo si s učitelkou a ostatními dětmi povídají, co by jim tak mohla Ježíšek nadělit. Rodiče jsou naštvaní oprávněně, zvlášť, když pak musí čelit přáním svých dětí, která jsou mnohdy nereálná ať už si děti přejí hračku pro ně nevhodnou , nebo je tak drahá, že na to rodiče zkrátka nemají. Ani psychologové takovým jednáním nejsou nadšeni a nazývají ho manipulací. Školka ale za takovou reklamu dostává od firem hračky, které jsou prostě potřeba. Jak tedy čelit reklamě ve školce? 

Buďte chytří rodiče a dřív, než se vaše dítě setká s reklamou ve školce, ukažte mu ji sami. Přineste si domů leták z hračkářství, v klidu si s dítětem sedněte a popovídejte si s ním, co by si přálo, co není moc dobrý nápad, a co by mohl Ježíšek reálně nadělit. Pokud už máte nějaké dárky nakoupené, zkuste ratolesti v katalogu nalistovat podobné a nadšeně mu o nich vyprávějte, jak by se vám pod stromkem líbily. Dítě se snadno nadchne s vámi a bude nadšené, když vámi vybraný dárek pod stromečkem najde. 

Kromě toho všude platí „líná huba, holé neštěstí“, takže než se budete rozčilovat, že i ve vaší školce používají letáky, promluvte si s učitelkou. Dopředu se zeptejte, jestli budou psát dopis Ježíškovi a jak, a pokud budou používat letáky, zkuste ji požádat, aby před vaším dítětem zmínila právě dárky, které již doma máte. Bylo by také dobré jí připomenout, aby dětem vysvětlila i to, že Vánoce nejsou jen o dárcích, ale i o atmosféře, tradicích, rodinné pospolitosti atd... Jestliže se takto domluvíte, určitě napácháte nejméně škod, hračkářství dá vaší školce hračky, které potřebuje a vaše dítě nebude zklamané, když pod stromkem nenajde všechno podle svých představ.

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Prosinec 2010 07:16