Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
O lidské slušnosti PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 30 Listopad 2010 06:21

Předsudky jsou všude kolem nás, i já je mám. O to víc mě pak překvapí, když mi vždycky nabídne pomoc někdo, od koho to čekám nejméně. Asi budu muset přehodnotit postoje. Nebo je to tak, že mám štěstí na výjimky potvrzující pravidlo?

Tak třeba taková jedna cesta autobusem. Hromadné dopravy využívám jen málo, raději jdu pěšky nebo se s manželem domluvím na autě. Kdo má dvě malé děti, určitě ví, že není snadné jedno dítě usadit a ještě se někam nacpat s kočárkem. Zaplatila jsem jízdné a šla dozadu vytáhnout golfky. Neříkám si o pomoc ani ji nečekám, ale autobus stál poměrně nešikovně od obrubníku, tak jsem s kočárkem trochu zápasila, když v tom se nabídl starší důchodce, čapnul golfky dole a pomohl mi s nimi do schodů. Potom se ještě nabídl, že si starší syn může sednout k němu na sedačku a v zatáčkách mu vždy vystřelila ruka, aby ho přidržel. V autobuse byla spousta lidí středního věku, od kterých bych spíš čekala pomoc, ale ti si nevšimli ani když jsem vystupovala. Tehdy následovalo překvapení číslo dvě. Puberťák s kalhotama u kolen a s kšiltem dozadu, opět bez požádání „vystřelil“ a pomohl mi s golfkama z autobusu.

 

Minulý týden jsem nesla domů desetikilový balík. Byl poměrně nešikovně zabalený a nesl se opravdu špatně. Cestou od auta jsem potkala minimálně pět chlapů, ale s pomocí se nabídl zhruba desetiletý romský chlapec...

 

Není to jen poslední dobou, ale už dříve mi pomáhali spíš skupiny lidí, od kterých to čekám nejméně. Musela jsem se za sebe stydět, když jsem v létě poté, co mi mladý Rom pomohl s kočárkem z autobusu, zkontrolovala obsah kabelky. To samé jsem udělala nedávno ve výtahu, když mi rovněž náš romský spoluobčan podržel dveře, abych nemusela čekat na další výtah. Když jsem vystoupila, došlo mi, že mám na kočárku rozepnutou kabelku, okamžitě jsem zkontrolovala peněženku, mobil, foťák...

 

Přemýšlím kdy naposledy mi někdo podržel dveře a nenechal mi je zavřít před nosem? Naopak od manžela vím, kolik žen za tuto hezkou drobnost ani nepoděkuje. A přesvědčila jsem se sama, tříletého syna totiž učím, aby byl galantní a on hrozně rád říká „až vyrostu, budu gentleman“. Když jsme šli spolu na poštu, podržel mi dveře a držel je, aby mohly projít ještě dvě důchodkyně. Ani jedna mu nepoděkovala a mě ho bylo líto. Byl nadšený, že může pomoci a následně zklamaný, že mu nebylo poděkováno. Pěkně nahlas jsem mu řekla, že paní jsou neslušné a nevychované. Dětem se ale špatně vysvětluje, jak se mají chovat, když se tak nechovají dospělí. A právě důchodci pak nejvíce nadávají na nevychovaost mladých... Je to koloběh..

 

A tak se vás maminky ptám, je už naše společnost natolik lhostejná, podezíravá a zdegenerovaná, že už se vytrácí lidská slušnost a sžírají nás jen předsudky? Kdo vám naposledy udělal radost drobnou pomocí?

Pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Nejzajímavější příspěvky zveřejním a jednomu vylosovanému pošlu kosmetický balíček od Oriflame!

 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo