Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Babičkou ve třiceti PDF Tisk Email
Napsal uživatel Gabi   
Úterý, 23 Listopad 2010 22:10

10Mám o 12 let staršího manžela Michala, který je už dlouho rozvedený. Čekáme druhého potomka a zároveň se ozvala Michalova dcera Kamila, že je také v očekávání. Dostala jsem se do zvláštní situace, budu matkou a zároveň babičkou ve třiceti. A aby to nebylo komplikované, tak moje dcera bude tetou jen o tři roky mladšího sourozence Kamily a můj syn bude strýcem jen o pár měsíců mladšímu synovci nebo neteři. No není to blázinec? Jak si s tím poradit?

 

 

Michala jsem poznala, když už byl několik let rozvedený. S bývalou manželkou mají hezký kamarádský vztah, bydlet spolu ale nemohli, neklapalo to. Kamila k nám jezdila každý druhý víkend a na polovinu prázdnin. Zpočátku to s ní nebylo jednoduché, ale teď už spolu vycházíme. Nedávno oslavila dvacáté narozeniny a se svým o dva roky starším přítelem nám oznámili, že čekají miminko. Stejnou novinu jsme se jim chystali oznámit my, po jejích narozeninách. Já mám termín v březnu a ona v květnu. K tomu máme tříletou dcerku Johanku. Michal je z toho nadšený, myslí si, že nás společné mateřství sblíží, budeme se navštěvovat, pomáhat si s miminky a strýček se svou neteří nebo synovcem, si budou náramně rozumnět.

 

Jenže já z toho mám trochu obavy. Na Kamile je vidět, že z mého těhotenství moc nadšená není, chtěla být tou jedinou hýčkanou a obletovanou a její táta se nás snaži podělit obě. Kupuje podobná chrastítka, bačkůrky, dupačky a pořád opakuje, jak to bude skvělé, až budou u nás doma dvě mimina. A představa, že spolu někam jdeme s kočárkem a představí mě jako nevlastní babičku svého dítěte. Michalovi to přijde vtipné, ale já si tak připadám jako bych patřila do starého železa.

 

A růžové to není ani u Michalovo exmanželky, byla nadšená zprvního vnoučka a chtěla to nadšení sdílet s ním, znovu spojit rodinu a užít si tu radost. Já jsem takový „ocásek“ co se vůbec nehodí. A co teprve Johanka. Na tu zapomínají úplně. Ty dvě grácie napochodují k nám domů, nadšeně povídají o budoucím vnoučkovi a co všechno dostane a Johanka jen smutně kouká na dárečky pro jedno miminko a pro druhé miminko a připadá si dvojnásob odstrčená. Vůbec nevím, jak tuhle situaci řešit. Nechci manželovi kazit radost z prvního vnoučka, ale přeci nemůžeme být obří rodina s jeho ex a házet všechny mimina do jednoho pytle. Jednou tu má malé dítě a druhé na cestě, které z toho ještě nemají rozum a tuhle situaci nepochopí. Samozřejmě by měl podporovat i Kamilu, ale v rámci nějakých dědečkovských kolejí, tedy potěšit se s vnoučkem dvakrát do týdne a ne aby u nás byly i s ex obden...

 

Ano, jsme z toho rozhození všichni, nejvíc asi Johanka, které už lezou všechny ty řeči o miminech, na nervy. A to si sourozence moc přála. Vůbec nevím, jak z téhle situace vybruslit, jak se chovat ke Kamile, k Michalovo bývalé manželce, jak znovu natešit Johanku a trochu zmírnit Michala. A jak vysvětlit dětem složitý propletenec příbuzeneckých vztahů? Poradíte?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo