For Babies
A zase ty Vánoce... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 23 Listopad 2010 05:55

peceni_mamaZapnete televizi a vidíte vánoční reklamu, v autě po puštění rádia odpočítává moderátor, že už zbývá jen měsíc do Vánoc, v obchodě, kam jdete pro housky, visí vánoční výzdoba a na každém roku na vás „mrká“ nějaká akce. Kolikrát jste si řekla, že příští rok rozhodně nebudete péct cukroví, nadělíte každému jen jeden dárek a rozhodně se nebudete honit? Ale ono to prostě nejde.

 

 

Vždycky se totiž najde nějaká „dobrá duše“, která se zeptá: „Tak kolik druhů budeš letos péct? Já už jich mám pět hotových.“ Nebo. Zítra se vrhnu na okna a v neděli budu prát koberce.“. Najednou máte pocit, že to taky musíte uděla. Je to takové to nutkání, že když to neuděláte, všichni se na vás budou koukat jinak. Ale proč se dívat na to, co si myslí okolí? Udělejte si Vánoce po svém. Jedině když budete spokojená vy, bude spokojená celá vaše rodina. A o to jde přeci o Vánocích především.

Ale než se pustíte do těch letošních, nejdříve si sedněte s rodinou, zeptejte se manžela, jak si Vánoce představuje on, a pak samozřejmě dětí. Tak zjistíte, co opravdu můžete vypustit.

 

Třeba cukroví. Každý rok závidíte kamarádce trpělivost, se kterou napeče 20 druhů i s dětmi. Vám asistence dětí vadí, zpomaluje to práci a vaše výtvory vypadají divně, jenže máte prostě pocit, že to k Vánocům patří. Ale co když ne? Pokud vaše děti chtějí dělat cukroví, ať si pár kousků udělají a vy zbytek s klidným srdcem dokupte v supermarketu. Ušetříte tím čas i nervy, ale budou spokojené i děti. Cukroví nemusíte mít hromadu, alespoň si po Vánocích nebudete vyčítat, že jste přibrala. Vedle talíře s cukrovým, postavte mísu s ovocem, které chuť na sladké také spolehlivě zažene.

 

Dárky. Zeptejte se příbuzných, co chtějí a domluvte se na tom, že za dárky nebudete zbytečně utrácet. I drobnost do dvou stovek přeci může potěšit. Neběhejte z místa na místo. Pokud vám předvánoční shon a tlačenice v obchodech vadí, vyberte si jeden velký hypermarket, kde nakoupíte dárky a jídlo pro všechny. Nebo ještě lépe, sedněte si večer k počítači a všechno objednejte přes internet. Pro zbylé věci, jako stromeček a ingredience do salátu, můžete poslat manžela.

 

Úklid. Jedna z nejstresovějších záležitostí.. proč zrovna před Vánoci všichni vyhrabávají skříně, myjí okna atd? Řiďte se heslem: „Ježíšek se narodil v chlévě, takže nějaký nepořádek řešit nebude.“, a místo drhnutí oken a třídění skříní, udělejte jen běžný úklid, nazdobte záclony a uvidíte, že to bude také krásné. Ostatně všimly jste si, že dva měsíce po vánocích máte stejně nutkání vytřídit skříně, uklidit zimní oblečení a odnést hračky, se kterými si děti po Vánocích přestaly hrát? Tak proč to zbytečně dělat dvakrát... Pokud vám to finanční situace dovolí, můžete si vánoční úklid také zaplatit u specializované firmy nebo se podívejte na inzerci. Některé maminky na mateřské nebo důchodkyně si jím rády přivydělají.

 

Vánoce jsou hlavně o pohodě a klidu, tak se zbytečně nehoňte a konečně si je pořádně vychutnejte!

 

Jak se na Vánoce připravujete vy? Napište mi o tom na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Nejzajímavější příspěvky zveřejním a jeden vylosovaný dostane kosmetický balíček od Oriflame!