For Babies
Budeme rodit levněji? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 16:53

Jak se zdá, ročníky Husákových dětí rodiny buď houfem zakládají, či se jim rozrůstají. Porodnice tudíž nestíhají a stát kouká, jak by si mohl dovolit na rodičkách ušetřit… Když pro miminko dostaneš maminko dáreček, pak darovanému koni na zuby nehleď! Jenže proč některý život stojí vládu valacha, jiný hříbátko a další pak starou herku!? Zdražily se rohlíky, zdražil se benzín i dětský sortiment. Všechno je dražší, jen rodit budeme levněji! Ale nejen muži v parlamentu, údajně ani muži tátové si nového života necení. Bývávalo totiž starou dobrou tradicí, že se o dárek pro mámu, tak jako o všecko, postaral pyšný otecko… Nyní když porody ve velkém došly, tradice docela pošly!

Pozor velké snižování cen za život!

„Taky jsi to mohla vydržet ještě pár týdnu,“ říkával dědeček, přes moje přesvědčení, že i týdenní přenášení bylo až kam. Vypadala jsem jak balón a hleděla už brzy upustit vzduch. Před sedmi lety na jaře byl porod za pět tisíc, jen o tři měsíce později, už stál nový život o tři tisíce víc. Nyní je situace docela obrácená. Ceny za nový život půjdou od ledna rapidně dolů. Matky, které stihly porodit do konce roku, vysloužily pro své mimi necelých osmnáct tisíc. Od ledna už rodí ženy levněji, a to řádově o pět tisíc, za které jsme kdysi paradoxně rodily my. Je tedy takřka jasné, že když na nás šetří stát, bude muset šetřit i otec.

A co dostaneš maminko za miminko od tatínka?

Nárok na porodné má žena, to je bezpochyby, ale je určené pro miminko do kolébky. A plná kolébka to je závazek pro tatínka. Zatímco už si muži odvykly ženy žádat o ruku a v podstatě ani neví, co je to zásnubní prstýnek, ještě stále přetrvává tradice, že za prožité strasti, které k plné kolébce musí žena podniknout, dostane od muže i svůj jaksi osobní dárek. Obvykle je blyštivý a cenný. Muž tak dává ženě najevo, jak si její snahy o rozmnožení jeho genů cení. Paní Hájková, které se narodil kluk téměř současně jako mně, dostala za prvního cvrčka zlaté náušnice, za druhého, který byl prý navlas podobný tomu prvnímu, si mohla vybrat značkový kostým, dle svého přání, a to bylo více než jen košilaté. A jaký dáreček jste od miláčka dostala Vy?

Aktualizováno Pondělí, 14 Duben 2008 17:04