For Babies
Milí Ježíšku VI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martina   
Pondělí, 15 Listopad 2010 06:59

van1Nemám nějakou dávnou vzpomínku na to, jak jsme si něco moc přála nebo něco nedostala. Naše Vánoce probíhaly tak nějak normálně jako ve všech rodinách. Věkem se můj pohled na Vánoce mění a ty měkké dárky, které jsem nesnášela, teď miluju. A tak milý Ježíšku, dochází mi ponožky a kalhotky, naděl mi jich hromadu. 

 

Máme to s manželem stejné, jako dospívající a následně čerstvě dospělý, neměl rád, když pod stromkem našel troje teplé ponožky, pěnu na holení a spodky případně čas od času kravatu. Včera, když jsem u televize třídila hromadu ponožek, mi najednou říká: „Ty Maruš, až mi budeš nakupovat něco k Vánocům, potřeboval bych zase nějaké spodky, ty staré už jsou takové odrbané a víš, když chodíme s chlapama fandit, už mi je v nich zima. No a taky by se mi hodila ještě jedna nějaká kravata do práce, pořád chodím v tý ze svatby.“ Chvíli jsem na něj zírala a pak jsem se začala smát. „Napiš si Ježíškovi“, vypadlo ze mě.

A tak i já jsem napsala Ježíškovi, ať mi nenosí drahý parfém či hromádku triček, které už nemám kam dát, ale aspoň deset párů ponožek a stejný počet kalhotek a když k tomu ještě něco přihodí, bude to fajn.

Možná si řeknete, vždyť se to dá dneska všechno koupit za pár kaček. Jenže to je právě to. Když jdu do obchodu a vidím 5 párů ponožek za stovku, je mi té stovky na tak obyčejnou věc líto. Naopak kalhotky se prodávají od 50 korun výš a to mi vždycky přijde drahé. Raději pak nakoupím dětem a manželovi... No a on to má to samé, takže si to vlastně sami nekoupíme.

Nedá mi to nevzpomenout si na dětství, kdy se maminka snažila zabalit každý pár ponožek zvlášť a vypadalo to, že je pod stromkem hromada dárků. Jakmile jsem vzala do ruky ten měkký, protáhla jsem obličej. Většinou jsme dostali jednu hračku a hromádku oblečení. Stačilo nám to. Sama ale razím heslo, že děti mají pod stromek i k narozeninám, dostávat jen hračky a to, co se jim líbí. Starší dcerka už oblečení ocení, ale 3 letý syn chce samozřejmě hračky, takže když dostane od babičky svetr, poděkuje, položí ho a zapomene na něj.

  

U nás pod stromkem není hromada dárků, děti mají maximálně tři a my si s manželem dáváme symbolicky jeden nebo dva. Letos se na Ježíška a jeho kalhotky a ponožky opravdu těším.