Máme dvojčata 7 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 11 Listopad 2010 07:38

 

dd_5.mesic2Ve čtyřech měsících nás čekalo hodně změn. kluci přestali vyspávat celý den a jejich spánek se doma přes den pohybuje mez 2 a 4 hodinami. V kočárku je to pořád ještě víc, ale i ten na ně přestává působit. Raději pozorují okolí a toho se dožadují i doma. Pokud je nezabavím, začnou křičet a řvát. Noci jsou ale zatím stále ještě pohodové, nebaští se a spí.

 

 

Kluci se začali překulovat, takže jsme zase o krok dál, jen je nesmím nechávat samotné na gauči, který byl do té doby jejich oblíbeným útočištěm. Davídek už se přetáčí i ze zad na bříško, Daneček se zase plazí jako rak. Zrovna včera, když jsem je zase z venkupřinesla do postýlky, aby si tam chvíli pohráli, se Daneček našoupal pod peřinku. Už dávají nožičky pod sebe, tak je jen otázkou času, než přijdou na to, že se můžou odstrčit.

 

V pěti měsících nesčekalo poslední třetí přeočkování,které kluci zvládli na jedničku. Daneček už váží 6600 g a Davídek 7200 g. Doktor byl spokojený a doporučil mi stále plně kojit. Můžeme ale zavést i kaši, třeba na noc, když by na dvojčatech bylo vidět, že jsou hladová. Zkusila jsem tedy 2 mrkev s bramborem, na to se moc netvářili, ale když jsem udělala řidší kaši, oba zbaštili 150 ml a potom krásně usnuli. Davídek doma usíná o 45 minut později než Danda a když už se stane, že usnou současně, vzbudí se za půl hodiny a pak jde spát až po 21 hodině.

 

Daneček začíná breptat, chytá se za nožičky a už se mu ukázal první zoubek. Davídek zase válí sudy, zvedá se na ruce a celkově je od dost čilejší než Danda. Oba se ale hrozně krásně smějí a mě tím dodávají energii.

 

5měsíců nevyspání, na sobě celkem cítím, ale pořád se snažím fungovat a být dobrou mámou. Tomík už zase začal poslouchat a tak se s ním dá mluvit. Jediné, co nestíhá, je být dobrou manželkou. Mám na Toma málo času a jsem nepříjemná. Manželské povinnosti jsou ty tam, vidím na něm, že si myslí, že je odstrčený, ale já už zkrátka nemám energii na manželské radovánky. Celý den se držím a večer pak padám na pusu. Ale to je snad ve všech rodinách s tak malými dětmi.

 

Příští týden si přečtete, jak to mají dvojčata s režimem a další zajímavosti.

 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo