For Babies
Mateřská za babku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 14:26

Na jedné straně se stále polemizuje o nejvhodnějším věku pro početí, ale zdá se, že už brzy budeme také hovořit o nejvhodnějším období pro mateřskou. České kolébky opět zchudnou. Dnešní maminky budou, zdá se, pobírat stejnou sumu, jako maminy takřka před deseti lety. Ta, která stihla odrodit loni za necelých osmnáct, má výhodu, ledňátkům už totiž slíbila vláda skoro o pět tisíc méně! Ve čtyři hodiny ráno, kdy každý slušný člověk spí nebo kojí, si páprdové ve sněmovnách berou noční šichtu, aby tvořili zákony a rozhodovali o nejdůležitějších státních věcech! Patrně by si místo mladých milenek měli povinně pořídit miminka, aby konečně získali přehled o tom, kolik stojí plenky, sunar a denní servis batolete. Ostatně posuďte sami, že nový návrh mateřské se ztotožňuje s ospalým umdleným rozumem...

 

Zvolte si první, druhou, či třetí třídu a vyměříme vám délku trati i cenu jízdného…

Výměra rodičovského příspěvku:

. zvýšená 11.400,- na 24 měsíců

. základní 7.600,- na 36 měsíců

. snížená 3.800,- na 48 měsíců

…výběr lístků si ale můžete zvážit!

22 týdnů života naší dcery, či syna, že má být rozhodující jakou si zvolíme variantu mateřské? 22 týdnů? Pět a půl měsíce? Některé maminky sotva přestanou kojit a jiné teprve užijí pocit, že jsou na mateřské. Jejich robátko konečně začne spát i šest hodin v kuse, vezme zavděk kaší v láhvi. Mámy přestanou bolet bradavky a začnou zase používat prsa i k jiným účelům, díky nim si taky s nutností naordinují dietu, aby setřásly, co ještě zůstalo. Mezitím se zdokonalí v miminkovštině, zvládnou taktiku dětského prdíku a objeví chladivá gelová kousátka na prořezávající se zubiska. A zhruba v téhle době si mají v tatínky rozumně sednout a říct si, vidím to tak asi ještě na rok?

Mateřská ve střední vrstvě a mateřská pro horních deset tisíc?

Ke standardním otázkám: „Už víte, co to bude, kluk nebo holka? Už víte jak se bude jmenovat - po tátovi?“ přibude ještě další otázka. „Už víte, jakou zvolíte mateřskou?“ Odpovědi se budou lišit dle rodinných dispozic a indispozic. Přibude prarodičů, kteří zažádají o předčasný důchod, ale ten, kdo nemá babiček, nemá ani hlídání a nemá tudíž výběru. Na matku jejíž dítko se sotva odnaučilo čurat do plenek, obvykle zaměstnavatel nečeká a především jí nehodlá dělat žádné úlevy! A tak je evidentní, že páni poslanci jako obyčejně zapomněli říci na A ještě B. Pokud neučiníme matkám podmínky, nepřipravíme pro ně specializované jesle a nevrátíme tak v podstatě dobu, jaká panovala ještě před zvonění klíči, pak se jistě nabízí zásadní otázka: “Kdo bude proboha hlídat ty dvouleté děti?“ Babička? Pak ale bude mateřská pro babku!

Aktualizováno Středa, 16 Duben 2008 11:33