Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Ženská si vždy poradí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jitka   
Středa, 27 Říjen 2010 05:31
mama_prdskol_skolKdyž se chlap nedokáže čelem postavit k těhotenství své partnerky nezbývá, než aby si poradila žena. Není to vždy jednoduché, ale ten pocit nezávislosti za to stojí. A co bych byla bez svého syna?

Nebyli jsme ani nijak příliš mladí, mě bylo 25, Pavlovi o dva roky více. Chodili jsme spolu 4 roky, když jsem zjistila, že jsem těhotná, z ničeho nic, přestože jsem brala antikoncepci. Bylo to přesně na Valentýna, když jsem měla běžnou prohlídku u gynekologa a ten mi řekl, že jsem ve druhém měsíci. Nejdřív jsem sama nevěděla, co dělat, ale nakonec jsem situaci zhodnotila, jako dobrou, tak co, budeme mít miminko, dospělí jsme, byt máme, peníze našetřené taky.. Dokonce jsem se začala těšit.

Večer jsem to Pavlovi oznámila, ale takovou reakci jsem nečekala. Začal šílet, co budeme s dítětem dělat, že je na něj ještě mladý a nechce nějaké závazky, že chtěl ještě cestovat a užívat si... Nakonec mě postavil před rozhodnutí – buď on nebo dítě.. Nikdy bych nevěřila, že to prp mě bude tak jednoduché, druhý den měl sbalené kufry. Přiznávám, trochu jsem doufala, že si to rozmyslí a vrátí se, tahle naděje se mě ale držela jen 2 měsíce, než si našel o 8 let mladší přítelkyni.

Ani moji rodiče nebyli nadšení, přeci jen svobodná matka... Jen přítelovi rodiče byli rádi a nabídli mi pomoc, když se ke mně jejich syn zachoval takhle..

Měsíc před porodem jsem prodala byt a odstěhovala se do jiného města, do menšího. Jsou v něm jen dvě místnůstky, do kterých jsem ze zbylých peněz nakoupila vše potřebné pro miminko. Asi nejhůř mi bylo u oprodu, všechny mámy, které rodily, měly s sebou partnery a já tam byla sama... Ani navštívit nás nepřišel a tak se nani nemohl dozvědět, že se mu narodil syn Tomášek.

Když jsem po týdnu odemykala byt s miminkem v náručí, bylo mi úzko, ale zařekla jsem se, že to zvládneme. Žili jsme skromně, Tomík měl jen dvě chrastítka a já šetřila hlavně na jídle, vařila jsem si polévky na týden a k snídani a večeři jsem si dpřávala jen dva tenké chleby s marmeládou, která vyšla nejlevněji. Živiny jsem doplňovala mlékem, kvůli kojení a někdy mi moji nebo Pavlovi rodiče přinesli něco „na přilepšenou“. Práce z domova tehdy nebyla, ani jesle, a tak nezbylo, než se nějak protlouct. Tu a tam jsem někomu pomohla s úklidem nebo vyžehlit a za naspořené peníze jsem pak kupovala Tomíkovi dárky pod stromek nebo k narozeninám. Pavel neplatil a jen čtyři roky po Tomíkovi, se mu narodila holčička. Tentokrát ji chtěl...

Mateřská byla i přes to všechno krásná, Tomík sice neměl nejmodernější hračky, vystačil si s klackem a na písek nosil starý květináč a lžíci, ale nikdy jsem s ním nezažila vztakací scénu v obchodě. Prakticky skoro neplakal a hodně se smál. Jeho jednoduché „hračky“ byly mezi dětmi oblíbené,stejně jako on. A tak tomu je už 12 let. Z Tomíka vyrostl skvělý kluk, který mi se vším pomáhá.

Když mu byly tři roky, začala jsem se poohlížet po práci, ale svobodná matka.... A pak zasáhl osud, pře Vánoci za mnou přijela kamarádka, která pro samou práci nestíhala péct a uklízet. Když ochutnala moje domácí cukroví, položila na stůl tisícovku a řekla: „Chci dortovou krabici tohohle, tohohle, tady toho a těch úžasných rozhlíčků, namíchej mi to, bude ti stačit tisícovka? Kdyby ne, připlatím.“ Nakonec jsem zajistila plný servis 10 jejím kamarádkám. Uklidila jsem jim, vyzdobila byt a napekla cukroví. Tomík konečně dostal své auto na dálkové ovládání, po kterém toužil.

Od cukroví jsem přešla k dortům a různému občerstvení pro známé, samozřejmě s plným servisem, dovezla jsem jim vše na místo, nazdobila... Časem jsem si vyřídila potřebné papíry a začala jsem vydělávat víc, než dřív. Najala jsem si i dvě pomocnice. Lidé naše domácí výrobky chválí a vyhledávají. I když jsem od té doby musela několikrát zdražit, nouzi o zákazníky nemám. Postavila jsem se na svoje nohy a troufám si říct, že se to všechno stalo právě díky Tomíkovi. Vždyť já ten osudový rok ani nechtěla péct, ale Tomík chtěl něco vyrábět!

Dnes už máme nového tatínka, Jirka je pravý opak Pavla. Je o dva roky mladší a pro rodinu by se přetrhnul. S ním jsem ztratila poslední zábrany a a tři měsíce se nám narodí druhý kluk. Tentokrát si miminko pořádně užiju a už se na to hrozně těším.
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo