Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Milý Ježíšku III PDF Tisk Email
Napsal uživatel Olina   
Pondělí, 25 Říjen 2010 07:17
van_dar

Vzpomínám si, jak jsem hrozně moc toužila po mrkací panně, ale protože jsme byli chudí, sen se mi nikdy nesplnil. Dnes se snažím plnit sny dětí a zvířat, jak jen to jde.

„Milý Ježíšku, nic na světě si nepřeju víc, než mít svoji maminku...“ Tenhle dopis ke mně přivedl Helenku, kterou rodiče odložili když se narodila a vyrůstala po kojeneckých ústavech a dětských domovech až do 9 let. V té době už jsem měla doma skoro dospělé děti, které mě nepotřebovaly a já přemýšlela, co dál. Tehdy mě osud zavál do dětského domova zrovna v době, kdy děti psaly přání...


Vzpomínám si na dobu kolem mých 9 let, kdy jsem toužila po mrkací panně. Jenže tehdy táta opustil mámu a ta měla co dělat, aby nás uživila. Tenkrát máma plakala a nedokázala mi vysvětlit, proč Ježíšek nejvíc naděluje bohatým a chudým sny neplní. Vzpomínka mi uvízla v hlavě a ovlivnila mě po dlouhé době.


I Helenka je už dnes dospělá a brzy vyletí z hnízda, já netoužím po hromadění majetku, cestování a klidném podzimu života s vnoučaty, jako moje kamarádky. Jakmile se přiblíží Vánoce, proměním se v Ježíška, který naděluje, kde se dá. Každý rok koupím jeden dárek pod strom splněných přání, kam píšou děti z dětského domova a také zavezu pytel granulí do útulku.


A pak mám ještě domluvu s dvěma místními organizacemi, které znají nejchudší děti v okolí. Některé znám i osobně a rády mi předávají svá skromná přání pro Ježíška, jiné rodiny k sobě nikoho nepustí a cítí se hloupě, těm nechávám dárky za dveřmi. Co jim naděluji? Pytel brambor na salát, kus masa na řízky, ovoce, zeleninu a pro děti drobnosti – panenky, autíčka... Děti, které si samy píší Ježíškovi, mají skromná přání. Naposledy to byl řetízek a řasenka od 12 leté slečny, fotbalový balon od jejího bráchy, kterému jsem k němu pořídila i kopačky.


Dělá mě neskutečně šťastnou, když můžu nějak pomoci, celý rok na to šetřím a i moje děti mi přispívají, abych mohla splnit co nejvíce snů. V našem městečku už ale nejsem sama, pomáhá víc lidí...


Nestojíme o to, aby se o nás někde psalo, přeci jen si hrajeme na Ježíška a chceme, aby děti stále věřily, že jim naděluje mystická postava... Píši vám proto, že by bylo určitě zajímavé, kdyby takové skupiny jako u nás, vznikly všude. Co třeba založit nějakou na internetu?


A co říkáte nápadu vy, naše čtenářky, nebylo by zajímavé zahrát si na Ježíška nejen pro své děti?

Aktualizováno Pondělí, 25 Říjen 2010 09:36
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo