For Babies
Milý Ježíšku II PDF Tisk Email
Napsal uživatel Radka   
Neděle, 17 Říjen 2010 22:41

Vzpomínám si na dva Ježíšky, které mi udělaly opravdovou radost. Ten první byl ještě v dětství, ten druhý přesně o 20 let později. Pokaždé jsem si přála děťátko a pokaždé to vyšlo...

 

 

Když mi bylo pět let, záviděla jsem svojí kamarádce a sousedce její kočárek s panenkou, která byla jako živé miminko. Byla z dovozu a uměla čurat. Rodiče mě do poslední chvíle udržovali napjatou. Večeře byla dlouhá, pak mě a sestru poslali k televizi, jako by se nechumelilo. Pak zazvonil zvoneček a my jsme běžely ke stromku jako splašené. No a panenka tam nebyla. Dostaly jsme spoustu krásných hraček, nové penály do školy... Snažila jsem se skrýt zklamání, ale neměla jsem daleko k slzičkám. Maminka má ale ráda překvapení, za chvíli se z kuchyně ozvalo „jé, Ježíšek je ale poplata, tady je ještě něco.“ No a byly tam sestřiny vysněné lyže a moje vysněná panenka. Skočila jsem mámě kolem krku a následujících několik dní o mě skoro nevěděli. Po letech jsem se dozvěděla, že to rodiče udělali proto, abychom si také chvíli užily ostatní dárky a nezaslepil je jen ten jediný.

 

O 18 let později jsme se přesně o Vánocích začali s manželem pokoušet o miminko. Těšila jsem se, že další Vánoce už oslavíme ve třech, ale nedařilo se nám. Začala jsem brát podpůrné léky a pomalu smiřovat s tím, že se nám miminko bez asistence lékařů, nepodaří. Řekli jsme si, že počkáme ještě na jedny Vánoce a pokud se nám to nepodaří, po novém roce se začneme pídit po metodách asistované reprodukce.

 

Když se mi začátkem prosince nedostavila pravidelná perioda, ještě jsem tomu nepřikládala žádnou váhu, přeci jen jsem byla hodně ve stresu a občas se mi to ve vypjatých chvílích stávalo. Když se ale blížily Vánoce, rozhodla jsem se překonat zvědavost a udělat si test opravdu až na Štědrý den. Moje radostné výsknutí vzbudilo manžela v půl šesté ráno a hned se běžel podívat, co se stalo. Když se vzpamatoval ze šoku, kdy si myslel, že jsme někde polomrtvá a uvědomil si tu radostnou novinu, úplně se probral a hned vyrazil na první benzinku pro kytku.

 

Ještě ten den jsme obvolali rodiče, kterým jsme s prním vnoučátkem, udělali obrovskou radost a nadělili jim to nejhezčí pod stromek. Následující Vánoce už s námi pod rozbalovala dárky malá Leontýnka.

 

Leontýnce jsou už čtyři roky a já doufám, že si o letošních Vánocích, udělám další test. Proto milý Ježíšku, tentokrát bychom chtěli zdravého kloučka nebo klidně dva, ať máme doma veselo.

 

Aktualizováno Neděle, 17 Říjen 2010 22:47
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo