For Babies
Máme dvojčata 5 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 14 Říjen 2010 07:04

dd_2.mesicNa tříměsíční prohlídce měli být kluci naočkováni, bohužel ale měli bolestivý kašel, který trval už 14 dní, a tak místo vakcíny dostali antibiotika. Až na kašel ale měli všechno v pořádku a krásně prospívají. Daneček má ve třech měsících 60 cm a 5620 g a Davídek 62 cm a 6150 g. A stále plně kojím.

 

 

Když srovnám dvojčata s naším Tomíkem, mám radost, protože Tomík vážil v jejich věku 5300 g a měl 60 cm, přitom při narození měl váhu vyšší.

 

Z antibiotik nejsem nijak nadšená, ani z toho, že kvůli nim se klukům posouvá očkování, ale máme doktora, kterému důvěřuji a myslím, že by je zbytečně nedával. Danečkovi testy na ouška dopadly dobře, už bude dostávat jen kapky do uší a za týden má přijít na kontrolu.

 

Kluci jsou klidná a hodná miminka, kontroly u lékaře zvládají bez pláče a i když musíme být 4 dny doma, nešílím z nich. Hrají si, jí a spí, občas trochu zapláčou, ale nemají žádné hysterické výlevy.

 

Každý den je v němém úžasu pozoruji z povzdálí, jak brebentí, smějí se, škytají, jak z jejich malých tělíček tak hlučně odchází plyny… Kluci jsou pro nás velký dar a já jsem nesmírně pyšná máma. Jsem ráda, že jsme spolu v pohodě zvládli těhotenství, porod, jak zvládáme teď…

 

Samozřejmě je to více práce, ale stojí to za to a já bych neměnila. Máme prostě všechno dvakrát, radosti i starosti. Kluci mi všechnu péči vrací v úsměvech a to opravdu stojí za to!

 

Když jsem byla v lékárně pro antibiotika, přikoupila jsem klukům mořskou sůl do nosánků a vyptala jsem se, jestli by mi doporučila něco k těm antibiotikům, aby tolik neškodily. Byly mi doporučeny probiotika, která jsem hned koupila. Vím že zabírají, protože je sama užívám a teď je budou dostávat dvakrát – z mateřského mléka i samostatně.

 

Po týdnu byli kluci fit a mohli na očkování proti pneumokokům. To se mi hodně ulevilo, hlavně za Danečka kvůli těm zánětům v oušku. Do druhé nožičky dostali Hexa vakcínu. Plakali a já bych si to s nimi hned vyměnila, jak mi jich bylo líto. Reakce ale žádná nebyla, kluci spokojeně celý den prospali venku v kočárku a i noc byla klidná. A za měsíc nás čeká to samé znovu…

 

Další pokračování příběhu dvojčat, si přečtěte zase příští týden…

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo