Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Probuzení v nemocnici PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka V.   
Pondělí, 27 Září 2010 04:38

Otevřela jsem oči a vůbec jsem nevěděla, kde jsem. Všude byla tma, jen zvenku prosvítala oknem pouliční lampa. Je ráno nebo večer? Sjela jsem rukou po bříšku a... Bylo pryč. Projela mnou hrozná úzkost. Kde je moje miminko? Chtěla jsem křičet, ale nešlo to. V puse jsem měla hrozně sucho a sotva jsem od sebe odlepila rty. Podařilo se mi ze sebe vydat jen jakýsi skřek.

 

 

Nevím, jak dlouho jsem takhle koukala do stropu, venku začalo sněžit, když v tom přišla sestra. „Vy už jste vzhůru? Ještě byste měla spát.“ Aniž by mi cokoliv řekla, vymněnila kapačku a já se zase propadla do snů. Když jsem se zase probudila, bylo to to samé. Neměla jsem odpověď na otázku o mém miminku a nevěděla jsem, proč jsem v nemocnici. Na chodbě jsem slyšela hučet světlo a pak šramot. Za chvíli se otevřely dveře a přišla uklízečka. Šeptem jsem ji porposila, ať zavolá sestru. Přišla až za dlouho. „Kde mám miminko?“ Ptala jsem se. Sestra byla nepříjemná a odvětila, že mám počkat na doktora. Přepadl mě neodbytný pocit, že něco není v pořádku, že se s miminkem něco stalo, že už možná nežije. Brečela jsem. Nevím, jak dlouho to bylo, možná hodinu, než přišel doktor. „Kde mám dítě?“ Ptala jsem se už hystericky a hlas mi pláčem přeskakoval. „Sestro, vy jste jí nic neřekla, obrátil se na tu nepříjemnou, co za mnou byla ráno.“ „No říkal jste, že mám počkat na vás.“ Odsekla mu. Doktor zavrtěl hlavou a pak se otočil na mě. „Máte holčičku, je v pořádku, jen je trochu maličká, tak si ji chvíli necháme v inkubátoru. Pošlu vám sem doktorku z dětského a později se za malou budete moct podívat.“ Usmál se na mě a mě spadl kámen ze srdce. Pak mi vysvětlil, co se stalo, na náledí před domem jsem upadla a rozbila si hlavu, když mě převezli do nemocnice, zjistili, že se miminku nedaří a začíná se odlučovat placenta, proto museli udělat císařský řez. Byla jsem ve 35 tt. Nelinka měla 2200 g a 45 cm.

 

O pár hodin později jsem už ten můj uzlíček viděla a druhý den už jsem si ji mohla i pochovat. Dařilo se jí dobře, jen lékaři chtěli, abychom raději zůstali v nemocnici, než bude mít dvě a půl kila. A tak jsme v nemocnici přečkali i Vánoce a Nový rok, ale nám to nevadilo, nejdůležitější pro nás bylo, že jsme spolu, jsme zdravé a když ještě přišel tatínek, to byla hned dvojnásobná radost.

 

Paradoxně možná kvůli nepříjemnému příchodu naší maličké na svět a tomu strachu, jaký jsem o ni měla, se mezi námi utvořilo velmi silné pouto, ještě než jsem ji poprvé spatřila. Slíbila jsem jí, že to byl první a poslední karambol v životě a od teď na ni budu dávat pozor a nespustím ji z očí.. Roky plynou a Nelince už je 8 let, je šikovná holčička, hezky se učí, zpívá ve sboru a jejím snem je být doktorkou zpěvačkou nebo herečkou. I když jsme chtěli mít dvě děti hned po sobě, nedařilo si mi otěhotnět, pak jsem potratila... Teď už se na nás snad štěstí zase usmálo a v prosinci se nám má narodit druhá holčička.

 

Právě díky ní jsem si zase vzpomněla na svůj první porod. Doufám, že v porodnici, kterou jsem si vybrala, budou sestřičky vstřícnější, ale hlavně že tentokrát bude příchod miminka na svět méně komplikovaný. Manžel mi slibuje sypat chodník až do práce, tak uvidíme...

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo