Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Jak na školku? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Bára a maminky   
Pondělí, 27 Září 2010 04:30

skolkyDotaz je od Báry: Jak na školku? Míša byla vždycky závislák na rodině, problémy se školkou jsme čekala a na doporučení lékaře jsem ji nechala doma do 4 let, jenže teď už do školky musí a já do práce. První dny byly doslova katastrofa, kdy Míša brečela až se pozvracela. Učitelky radily vytrvat, ale já nevím, přijde mi to už moc. Jenže finanční situace mě nutí nastoupit nejpozději v listopadu do práce. Jak jste řešili plačtivé děti? A zvykly si na školku?

 

 

Alena: Tvoja dcérka nie je zďaleka ani prvá ani posledná, ktorá ťažko znáša nástup do škôlky. Pre väčšinu detičiek je to veľká zmena a stres - zvlášť, keď píšeš, aká je Míša "od prírody" citlivá a plačlivá. Práve preto si myslím, že by si mala vydržať a poslúchnuť rady od pani učiteliek - určite majú dlhoročné skúsenosti s plačom malých škôlkarov. Odklad nástupu by nič nevyriešil, len by sa riešenie problému predĺžilo a posunulo. Míša si určite zvykne, postupne príde na ten "systém" fungovania v škôlke a bude vedieť, že po ňu opäť poobede prídeš.
Skús jej pomôcť tým, že budeš silná aj ty. O škôlke a pani učiteľkách rozprávaj v superlatívoch, motivuj ju, aby sa tam tešila (napr. "Kým sa vrátim, namaľuj mi pekný obrázok,a potom spolu pôjdeme na ihrisko."). Skús vymyslieť aj systém odmien za rannú "statočnosť", neplakanie - vyrobte si napr. plagátik, kde budete každý deň lepiť samolepky / dávať výtlačku / a keď ich nazbiera povedzme 5, bude ju čakať nejaký výnimočný program alebo malé prekvapenie.
Pribaľ jej do škôlky jej najmilšiu hračku, nebude sa cítiť taká osamelá - bude mať svojho prvého "spojenca". Pani učiteľky popros, aby sa ju snažili zapájať do kolektívu. Keď si totiž nájde priateľov medzi deťmi, bude sa do škôlky tešiť a na Tvoju neprítomnosť rýchlo zabudne pri spoločných hrách.
Často spolu vyhľadávajte detskú spločnosť, chodievajte na ihriská alebo do materského centra.
Oblečenie do škôlky si vždy spolu pripravte večer vopred, aby ste ráno mali čas na kľudnú, veselú atmosféru bez stresu. Rozprávaj jej, aká si na ňu pyšná, že už je taká veľká škôlkarka, chváľ ju, aká je šikovná.
V krajnom prípade môžeš zo začiatku v škôlke zostávať 1-2 hodinky s ňou, ale nebuď aktívna - nechaj ju, nech sa sama ide hrať medzi deti, nesnaž sa jej byť stále nablízku.
Keď si dcérka medzi detičkami zvykne, bude to pre ňu len prínosom.
Držím palce a prajem čo najmenej slzičiek!

Jana: Myslím, že pokud zvrací, je něco špatně. Neraď se s maminkama, ale s psychologem, ten ti nejlíp řekne, kde je hranice. Není to žádná sranda, když ji budeš nutit, můžeš jí způsobit trauma na celý život...

Eva: Já jsem dětem četla výbornou knížku, ve ktré se psalo, co všechno se ve školce dělá a děti se pak těšily. Když začal Kubík po týdnu protestovat, na chvíli jsme tam přestali chodit a postupně jsem ho navykala v mateřském centru. Tam věděl, že jsem s ním, ale ani nepostřehl, že jsem šla třeba na chvíli ven. V mateřských centrech je výhoda, že můžeš kdykoliv odejít a přijít, to ve školce většinou nejde. Ale taky se můžeš zkusit domluvit s učitelkou, že budeš chvíli s nima ve třídě a pak někde poblíž, třeba v šatně no a postupně natahuj dobu, kdy se Míše ukážeš. Důležité také je, abys jí řekla přesně, kdy se vrátíš - po obědě, po spaní... Držím palce.

Každý týden najdete pod aktuálním článkem v rubrice Mámy mámám nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. Další dotaz je od Mirky: Na nervy z puberťačky. S naší 13 letou Jiřkou puberta pěkně mlátí. Tančí mi po bytě, půjčuje si moje šminky a boty, neučí se, odmlouvá, zamyká se v pokoji... Někdy mám pocit, že to nevydržím, ale pak přijdou chvilky, kdy si za mnou přijde jen tak popovídat a já mám pocit, že se vrací zpět. Druhý den je ale zase nesnesitelná.. Přesto ji miluji. Jak to máte se svými puberťáky vy? Máte doma pohodáře nebo také šílíte?

 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo