For Babies
Kam o víkendu? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 27 Září 2010 04:07

I když už je podzim a počasí nám příliš nepřeje, není důvod sedět doma. Vyrazte třeba za zvířaty nebo princeznou Arabelou. V dnešních tipech na víkend.

 

 

 

Den zvířat  v chomutovském Zooparku

 

2. 10. 2010 se v areálu zooparku koná Den zvířat. Program bude zahájen v 10:00 hodin a provázet jím bude MILAN MAREŠ a DIVADLO MAZEC. O hudební vystoupení se postará skupina VENTILKY A PUMPIČKY, vystoupí také vícemistryně ČR ve voltiži, taneční skupina Beethoven DC EXE. Na děti čekají pohádky v podání divadla Mazec, soutěže a malování na obličej. Své dovednosti předvede i sokolník se svými dravci.

 

Čeká vás:

 

Dětská ZOO

 

10:00 hudební skupina Ventilky a Pumpičky

11:00 pohádka divadla Mazec

11:45 vyhlášení výherců soutěží k 35. výročí založení PZOO

-         Fotografická soutěž

-         soutěž Hledej 35 symbolů

12:00 hudební skupina Ventilky a Pumpičky

12:30 exhibiční vystoupení chomutovského voltižního družstva

13:00 pohádka divadla Mazec

14:00 slavnostní křtiny želviček čtyřprstých – herečka Jana Bernášková (Vyprávěj, Ulice)

14:15 exhibiční vystoupení tanečního centra Beethoven DC EXE

14:45 hudební skupina Ventilky a Pumpičky

15:15 slavnostní křtiny pony shetlandského

15:30 vyhlášení výsledků soutěže pořádané ke Dni zvířat, předání cen

 

Louka u statku domácích zvířat

 

10:30, 13:00, 14:30 vystoupení sokolníka

 

Správní budova

Výstavní síň

11:00 slavnostní otevření výstavy fotografií Vlasty Fišrové

 Příroda Chomutovska trochu jinak

 

Indiánská vesnice

po celý den nedaleko správní budovy

- hry pro děti, indiánská týpí

 

Expozice malých sov

11:30 slavnostní otevření nově zrekonstruované expozice

 

Komentované krmení

 

11:00 tuleň kuželozubý

12:30 makak magot

13:15 průchozí voliéra vodních ptáků

14:00 tuleň kuželozubý

15:00 medvěd hnědý

 

.….jízdy Lokálkou Amálkou, Safari expresem, jízdy na ponících, malování na obličej………..

 

 

Pohádkové království na Loučni

 

Na zámek Loučeň přijede princezna Xénie. A doveze celý šatník své sestry Arabely

22. 09. 2010 - V sobotu 2. října očekáváme na zámku Loučeň příjezd princezny Xénie. Zámeckou slavností Pohádkové království princezny Arabely za účasti Dády Patrasové otevíráme výstavu kostýmů z televizního seriálu Arabela, která bude v salóncích v přízemí zámku přístupná od začátku října až do 28. listopadu.

 

Patříte k příznivcům televizního seriálu Arabela? Pak bude následující tip právě pro Vás. Tento populární televizní klenot si můžete v měsících říjen a listopad připomenout na zámku Loučeň na Nymbursku, tedy pouhých 50 kilometrů od Prahy. „Celé dva měsíce, od počátku října až do 28. listopadu, bude v salóncích v přízemí zámku instalována výstava kostýmů, které nosila nejen Arabela, ale také další populární televizní postavy z říše pohádek. K trhákům téhle pohádkové expozice bude kromě šatů princezen Arabely a Xénie a jejich královských rodičů patřit nepochybně netopýří klobouk čaroděje Viga, kouzelný cestovní plášť, nebo kouzelný prsten, který vystavíme spolu s dalšími čarodějnickými rekvizitami," říká manažer zámku Jiří Senohrábek a dodává: „Ve výpravě do říše pohádek vidíme možnost ojedinělého a nezapomenutelného výletu základních i mateřských škol, pro které otevřeme výstavu v jakýkoli den a hodinu. Pro jednotlivce pak bude expozice přístupná vždy o víkendech od 10 do 17 hodin. I dospělí všeho věku si nepochybně rádi prohlédnou kostýmy slavného Teodora Pištěka, které oblékaly takové herecké veličiny jako pánové Brodský, Sovák, Lábus, Vízner, či dámy Brejchová, Nagyová, nebo Andresíková."


Na Loučeň se vyplatí vyjet hned v úvodní den dvouměsíčního výstavního cyklu, v sobotu 2. října. Vernisáž výstavy v 11 hodin dopoledne totiž bude součástí velkolepé zámecké slavnosti nazvané Pohádkové království princezny Arabely. Hlavní program uvedené slavnosti začne ve 14 hodin, kdy Dagmar Patrasová alias princezna Xénie prozradí několik historek z natáčení. Beseda nazvaná Byla jsem Xénií bude doplněna několika písničkami populární Dády a také autogramiádou. Děti a jejich rodiče, kteří bývali dětmi v době premiérového vysílání Arabely, se ale během programu a na soutěžních stanovištích setkají třeba také se samotnou Arabelou, která organizuje pro děti na zámku Diskoples v říši pohádek, nebo učitelkou slečnou Millerovou, která má připravenou Hodinu zpěvu, při které zazní hádankovou formou melodie ze slavných dětských filmů. „Dovolíme si dokonce domýšlet příběh některých postav ze seriálu o situace, které se před kameru nedostaly. Ve skeči nazvané Co v Arabele nebylo se tak třeba návštěvníci ve světové premiéře dozví, jaký byl Rumburak jako dítě," láká na program Pohádkového království princezny Arabely první říjnovou sobotu manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.


To ale není z programu zdaleka všechno. Děti potkají v parku prince Vilibalda, který krátce předtím zažil hádku s Xénií, protože jí při nešetrném polibku roztrhal korálový náhrdelník. Vilibald určitě ocení pomoc dětí při hledání ztracených korálků. Malé princezny, které dorazí na Loučeň s rodiči, nebo prarodiči, si budou moci splnit svůj dětský sen a na chvíli si nejen obléknout princeznovské šaty, ale ještě se v nich i svézt kočárem taženým koňmi. V zámeckém parku nebudou chybět ani trpaslíci, vodník a další postavy z říše pohádek. Kolega vypravěče televizních pohádek pana Majera zahraje dětem na nádvoří už krátce po poledni oblíbené pohádky O Jeníčkovi a Mařence a O Červené karkulce. „Snad je nepoplete tak, jak je na televizní obrazovce popletl pan Majer," doufá manažer zámku. V zámecké restauraci Vtipná kaše se pak jako menu dne bude podávat Svíčková paní Majerové.


Děti, které přijdou na sobotní zámeckou slavnost v kostýmech princů, princezen, kouzelníků, nebo čarodějnic, budou mít na celý program slavnosti vstup zdarma.