For Babies
Máme dvojčata 3 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka   
Pondělí, 27 Září 2010 04:02

dd_2.mesic2I když si okolí myslí, jak je náročné mít dvojčata, musím upřímně říct, že pro mě to zatím žádný velký zápřah není. Kluci jsou hodní a pokud je nic netrápí, nepláčou. Davídek trpí na koliky a blinkávání, tak je trochu nevrlejší, ale jakmile si prdne, je klid. Daneček je pohodář, nebaští se, uleví si a je klid.

 

 

Myslím si, že zatím docela všechno dobře zvládám, i když někdy je to na nervy, třeba když se mi nahromadí prádlo nebo potřebuji vysát a do toho začne fňukat tříletý Tomášek. To, že chodí do školky, je pro mě velká pomoc, hlavně se nemusím starat o vaření pro něj. I když s tím mi teď pomáhaly babičky, navařily a donesly, ještěže je mám.

 

Kontrola na gynekologii po šestinedělí, mi dopadla dobře, vše už se téměř vrátilo do normálu a to je co říct, protože děloha i břicho se mi hodně zvětšily. Pořád mám nahoře 9 kg a hodně vytahané břicho,  zatím se tomu snažím nevěnovat pozornost, abych nepřišla o mléko, ale je to opravdu hodně ošklivé. Na konci těhotenství se mi také udělaly strie, tak doufám, že až pohubnu, bude to vypadat lépe.

 

Druhý měsíc už začal být náročnější. Kluci už pozorují okolí a tak je nebaví ležet jen v postýlkách, chtějí koukat a bavit se. Někdy mám pocit, že se ani nevyspím, jindy zase, že v pohodě. Každý den je jiný. Stále kojím po 2,5 hodinách, v noci se někdy frekvence prodlouží, jindy naopak chtějí kluci pít častěji.  

 

Občas máme doma opravdu veselo, to když spustí kluci a do toho ještě s něčím přijde Tomášek. Myslím, že jsem klidné povahy, ale někdy toho mívám plné zuby. Nejčastěji, když je venku ošklivo, my nemůžeme ven a já mám pocit, že žijeme v chaosu. Pamatovat si, kdy jsem kluky kojila, myslet na jídlo a večeři pro Tomíka, přebalit, nakrmit, prostě kolotoč… Ale i tak to za to stojí. Máme 3 krásné zdravé syny a já bych i přes tu únavu neměnila.

 

Nedávno jsem brečela u reportáže o dvojčátkách, která musela být po porodu umístěna do inkubátorů a protože si někdo z personálu neumyl ruce, nakazil jednu z holčiček infekcí. Holčička umírá a rodiče trpí pro nedbalost někoho jiného… A já si uvědomuji, jaké jsem měla štěstí, že jsem kluky donosila a zatím jsme neměli žádný velký problém. Teď mi přijde strašně malicherné zabývat se tím, jak moc jsem unavená a nevyspalá…

 

Jak to vypadá, když kluci onemocní? O tom zase příště…

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo