Jedovaté korálky v prodeji! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 14:06

Jedovaté korálky přivedly děti do komatu! Hračka roku 2007 pochází z Austrálie a do českých obchodů je distribuovaná z Číny. Je krásná, je barevná, je interaktivní, je nápaditá, ovšem smrtelně nebezpečná pro děti!

Pro děti do tří let jsou nevhodné takřka každé hračky i ty koupací, alespoň je tak uvedeno na všech obalech pro jistotu. Mnohdy je úsměvné, že malé děti si nesmí hrát ani s plyšáčky, protože mají třeba očko, které by mohlo šikovné dítko vypíchnout a vdechnout. U korálků Bindeez je nebezpečí o to větší, že při kontaktu s vodou se jejich povrch rozleptává a uvolňuje vysoce nebezpečnou látku…

Tekutina X je údajně oblíbená taneční droga a její název zní jistě velmi tajemně, ovšem při předávkování, které v organismu dítěte nastane pochopitelně až několikrát rychleji než u dospělého, jsou projevy více než jen šokující a rozhodně ne do tance.

Gama-hydroxybutyrát způsobuje křeče, ztuhlost svalstva a ztrátu vědomí, která může končit tragicky, i šestileté dítě může zabít!

Sady interaktivních korálků jsou trendem pro letošní Vánoce, zatímco hračku zakázali Australané, Němci i Švýcaři a nakonec i distribuční Čína, u nás je ještě stále k dostání…. Při vánočním rejdění po obchodech a internetech si proto dejte dobrý pozor na novinky v oblasti hraček. Nerozhoduje cena, ani odkud hračka pochází, dokonce ani jaká značka ji přivedla na trh, podstatné je, zda si s hračkou skutečně může vaše dítko bezpečně hrát.