Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Proč mámy zabíjí své děti? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hanka Drdová   
Úterý, 21 Září 2010 22:32

5154470Minulý týden mi přišlo do mailu video a k tomu zamyšlení naší čtenářky Hanky. Je to o mámě, která zavraždila pět svých dětí. Video, na které tu najdete odkaz, je jen pro silné povahy.


Když jsem před měsícem otevřela mail, našla jsem tam odkaz na video od kamarádky s tím, že se mám na to podívat, že to pořád nechápe a nemůže se s tím srovnat, jak moc ji to zasáhlo. Přitom se jednalo o 9 let starou záležitost... Proč ji to tak zasáhlo? Sama prošla laktační psychózou a nedokázala uvěřit, že možná i ona by něco takového dokázala udělat.

Andrea si v roce 1993 vzala Rustyho Yates a žili spolu v Texasu. O rok později se jim narodil první syn, pak další tři a nakonec v roce 2000 dcerka Mary. Dnes už tyto děti nežijí. Zemřeli v jediný den, rukou své matky..
Čtyři malí rošťáci a jedna princezna. Jak by asi vypadali dnes, po devíti letech? Pokusím se Vám z videa převyprávět jejich příběh. Kdo chce, může si ho pustit tady: http://www.youtube.com/watch?v=idNlnDlc98o&feature=fvw


Pro ty, kdo nenašli odvahu... Andrea byla krásná žena a s Rustym museli tvořit nádherný pár. Měli 5 dětí Noah ročník 94, John 95, Paul 97, Luke 99 a Mary 2000. Andrea trpěla depresemi, které se po porodech zhoršovaly. Dokonce chtěla spáchat sebevraždu. Na deprese brala i léky. Ty jí ovšem nepomohly a v červnu roku 2001, spáchala hrozný čin. Když Rusty odešel do práce, napustila v koupelně vanu a volala do koupelny děti. Jedno po druhém. Jako první byl dvouletý Luke. Podržela mu hlavu pod vodou a když zemřel, odnesla ho do postele a přikryla. Pak zavolala tříletého Paula a scénář opakovala, další byl pětiletý John a pak půlroční Mary. Tu nechala ve vaně a zavolala nejstaršího, šestiletého Noaha. Zeptal se, co se stalo Mary... Podařilo se mu z vany utéct a Andrea ho honila podomě. Chytla ho, odvlekla do koupelny a ponořila mu hlavu do vody. Bránil se, bojoval, párkrát se mu podařilo nadechnout se... Jeho poslední slova byla „Promiň“.
Andrea nechala Noaha ve vaně a Mary dala do postele k bratrům. Pak zavolala Rustymu, že by měl přijet domů. Zeptal se, jestli je někdo zraněný a ona na to, že děti, když se zeptal, které, odpověděla, že všechny.
Když Rusty přijel domů, naskytl se mu hrůzný pohled na mrtvé děti v posteli. Všechny měly otevřené oči... Všechny musely vidět, jak ta, která je měla chránit, je zabíjí...Děti byly pohřbeny v bílých rakvích do společného hrobu.. Andrea byla shledána nevinnou, pro svůj špatný psychický stav a musí se léčit.

I u nás se stal podobný případ, v Blatnici na Hodonínsku, máma před dvěma lety ubodala své dvě děti dvou a šesti leté, a pak se pokusila o sebevraždu. Nyní je stále na psychiatrii. A podobných případů je na celém světě bohužel víc.

Tohle už není vražda v afektu, kdy s dítětem třeba hodíte, ale promyšlený čin. Co se asi musí takové mámě honit hlavou? Jak dokáže držet bránící se dítě pod vodou a pak druhé, třetí, čtvrté... Jak dokáže máma bodat do svých dětí? S jakými pocity umírají děti, které vraždí ta, která je nosila pod srdcem, porodila a pečovala o ně, ta ke které měly důvěru? A když se tato žena vyléčí, bude to pro ni dobře nebo ne? A jak se s tím srovnávají příbuzní rodiny, přátelé?

Ještě nedávno jsem si myslela, že většina vražd dětí je hlavně v afektu nebo kvůli špatné sociální situaci. Po tomhle videu mi došlo, že každý z nás může mít v sobě ukryté něco, co ho donutí spáchat takový čin. Ještě nedávno jsem si myslela, že moje kamarádka přehání, když mi vyprávěla, co se jí honilo hlavou po narození dcerky. Myslela si, že má oči ďábla, když dlouho plakala, představovala si, jak ji vyhodí z okna... Naštěstí zašla včas k lékaři, ten jí zastavil laktaci a dodnes bere antidepresiva. Co by se mohlo stát, kdyby je vysadila? Tomu, co prožila kamarádka, se dalo zabránit, má pozitivní rodinnou anamnézu a tak ji mohli lékaři sledovat od začátku a laktaci zastavit hned...

I případ Andrey mohl dopadnout jinak. Proč s ní proboha někdo nezůstával doma, když se vědělo, jak špatně je na tom? Jak mohl Rusty dopustit, aby se psychicky nemocná žena sama starala o 5 malých dětí?

Nechápu, proč rodiče, kteří chtějí adoptovat, musí projít psychotesty, kdežto biologičtí rodiče je dělat nemusí.. Kolik by se zachránilo životů? Není to jen o matkách: USA: táta shodil své tři děti z mostu, další oběsil 18 měsíčního syna... ČR: táta zastlal půlročního Míšu pod peřiny, aby neřval, ten se udusil, další táta utloukl dvouměsíční dcerku, protože plakala... A tak by se dalo bohužel pokračovat dál. Statistiky hovoří jasně: v ČR zemře každý rok rukou rodičů nebo příbuzných, kolem 50 dětí do 15 let.... Kdyby jejich rodiče podstoupili psychotesty, možná by se naučili ovládat, možná by se přišlo na psychickou nemoc, která by se dala korigovat... Možná.. Tak proč se u nás rodiče, kteří mají v rodině špatnou psychiku, netestují? Lékaři se zeptají na vývojové vady a tím to pro ně končí...

A jak to bylo dál s mou kamarádkou? Při druhém těhotenství musela na čas vysadit léky (nastěhovala se k nim její máma, aby ji ohlídala), lékaře informovala o svém stavu a po porodu odmítala kojit, na doporučení psychiatra. Přesto jí sestry malého nutili přikládat, hulákaly na ni, že proč jako nechce kojit a mezi sebou na sebe pokřikovaly: „tady je zas jedna, co se asi bojí o prsa, chudák dítě.“. Na tuto narážku už se obhájila a řekla jim, že má v papírech laktační psychózu. Pak už kolem ní chodily po špičkách a ochotně nosily umělé mlíčko..

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo