For Babies
Čekám postižené dítě IX PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 20 Září 2010 03:58

02Síla smíření

 

S Věrkou se známe už od základky, když se ale odstěhovala za prací na druhý konec republiky, moc už jsme se nevídaly. Naštěstí existuje mail, skype a další podobné vymoženosti. Píšeme si každý týden alespoň jednou. V mailech mám uložené všechny její dopisy a s jejím svolením je zveřejním. Třeba dodám odvahu dalším maminkám s podobným trápením.

 

27.6.2008

Mám necelý měsíc do porodu, chodím každý týden na monitor a ozvy docela slábnou, v pondělí proto nastupuju do nemocnice a bude-li to nutné, vyvolají mi porod. Mám hrozný strach, hrozný. Doktorka říkala, že jestli už Lili vydrží do porodu, je možné, že Lili neustojí ten tlak z přirozeného porodu a možná lékaři raději přistoupí k císaři. Ale to se ještě uvidí. Drž mi prosím palce. A přijeď, prosím.

 

1.7.2008

Věrka porodila krásnou holčičku Lilianku. Vážila 1400 g a byla tak maličká, že by se vešla do Robertovi dlaně. Ten u toho ale nebyl. Jak Věrce lékaři slíbili, Lili neoživovali a nechali ji v klidu zemřít u maminky. V klidu a míru. Kdybyste v tu chvíli vešli za plentu, kde ty dvě nechali samotné, cítili byste ohromnou sílu vnitřního klidu, žádný smutek, žádný pláč, ale hluboké smíření. Těžko se to popisuje… Lili nikdy neotevřela oči, ale měla dost síly na to, aby mamince sevřela malíček. Věrka ji celou dobu hladila a šeptala, že ji miluje, a že už navždy bude mít místo v jejím srdci, že kdyby mohla, dýchala by za ní, ale že tam, kam teď odejde, se bude mít lépe.

 

Když jsem za Věrkou přijela, dlouho jsme plakaly. Pak jsem pomohla Věrce vyřídit všechny možné papíry, byla jsem u toho, když Lili v tichosti a bez rodiny zplenila a její popel rozprášila… Lili Věrku hodně změnila. Ještě nikdy jsem snad nepotkala tak silného a odhodlaného člověka. Najednou jsem měla pocit, že všechno jde, že když se zboří bariéry a uděláme to, co cítíme a ne to, co po nás chce okolí, posílí nás to… Lili byla maličká a byla tu jen chvilinku, přesto dokázala pohnout světem…

 

Věrka se krátce na to rozvedla, i když to chvíli vypadalo, že se spolu usmíří. Jenže Robert bral její rozhodnutí, jako nějaký rozmar a chtěl navázat tam, kde přestali a to už nešlo. Věrka si našla nového přítele po měsíci s ním neplánovaně otěhotněla a letos v březnu se jim narodil krásný zdravý chlapeček. Všichni tři jsou šťastní, ale na Lili nezapomínají, do lesa, kde je rozprášená, chodí na procházky a vypráví jí. A malému Tomáškovi vypráví o malé sestřičce, která dostala křidélka a stala se andílkem vlastně proto, aby se maminka s tatínkem našli…

 

 

 

 

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo