For Babies
Máme dvojčata 2 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka   
Čtvrtek, 16 Září 2010 06:45

dd_1.mesic 2Doma… 

První noc jsme kojili 2x a celý druhý den kluci prospali. Ztratili 300g na váze a tak jim sestřičky daly nášup umělého mlíčka. Asi proto, že jsem měla porod uměle vyvolaný, se mi nestačilo udělat dost mlíčka. Musím přiznat, že jsem ten umělý nášup obrečela a vzala to jako osobní selhání a bylo mi to líto. Jenže kluci pořád spali a bylo nad moje síly je udržet vzhůru u prsa, aby se pořádně nadlábli. 

 

Kluky jsem budila po 2,5 hodinách a po kojení jsme vždy museli na dokrm. Před kojením a po něm se kluci museli vážit, Daneček spadl na 2300 g a Davídek na 2800 g. Celkový pobyt v porodnici byl pro mě příjemný, nebyla jsem po porodu potrhaná, takže můžu říct, že jsem si to s klukama užívala.

 

V pátek nás čekal ultrazvuk ledvinek a pánviček, vše dopadlo dobře. Kluci ale ještě neměli vyvinuté kyčle, tak jsme museli dávat dvě pleny mezi nožičky, na dečku to naštěstí nebylo. Čtvrtý den od porodu, za mnou přišla sestra, s tím, že Daneček nabral na váhu 2500 g a jestli chceme, můžeme jít domů. Hned jsem volala taťkovi a jeli jsme.

 

Prvních 14 dní doma bylo v pohodě, protože kluci skoro pořád spali a já je musela na kojení budit. Prsa se mi doma nalila hned druhý den, ale stejně jsem ještě musela dokrmovat. Třetí den, kdy jsme byli doma, jsem vyrazili do poradny, ale náš lékař měl dovolenou, tak jsem musela k vedlejší lékařce. Ta zjistila, že nám kluci krásně přibývají a já se rozhodla zkusit přestat s dokrmem.

 

Za týden nás čekala další návštěva poradny a vše bylo v pořádku. Když byl klukům měsíc, byli jsme pochváleni, že přibývají nadstandardně. Při plném kojení nabrali 800 g! Davídek už měl 4100 g a Daneček 3700 g, oba povyrostli o 4 cm.

 

Od třetího týdne se kluci sami budí na jídlo po dvou hodinách, zatím to zvládáme, někdy se kluci budí na střídačku, ale pokud jsou oba vzhůru, kojím je naráz. Někdy se v noci moc nevyspím, jindy mě nechají…

 

V pěti týdnech se nám stále daří plně kojit, protože se oteplilo, chodíme ven, kde kluci vydrží spát tři hodiny. Pak se nebaští a pokračujeme dál. Kluky si opravdu užívám a zatím musím říct, že mi nějak výjimečně zabrat nedávají.   

 

Jací kluci jsou a jak zvládá Lenka tři děti a domácnost? O tom zase příště..

 

Předchozí díl seriálu, si můžete přečíst tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2200:mame-dvojata-i&catid=107:dvojata&Itemid=311

 

O těhotenství s dvojčátky, si přečtěte tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1703:podruhe-na-ivf&catid=114:maminky&Itemid=319

 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Září 2010 23:32
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo