Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Vykouzlené těhotenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 14 Září 2010 05:29

5319898Pomalu jsem se vzdávala šance na vlastní miminko, čekalo nás třetí IVF a po něm jsme byli rozhodnuti zažádat o adopci. Jenže pak nám cestu zkřížila šamanka. Aspoň já jí tak od té doby říkám. Díky ní jsem nejen otěhotněla, ale své miminko donosila a dnes již čekám druhé.

Bylo mi 23 let, když jsem si brala Michala a hned potom jsem vysadila antikoncepci, kterou jsem brala 5 let. Čekala jsem, že než otěhotním bude to chvíli trvat, ale v životě by mě nenapadlo, že se prvního miminka dočkám až o 9 let později. Měla jsem celkem slušnou práci, která mě bavila, takže jsem ani na mateřskou nijak nespěchala a na miminko se neupínala, až najednou uplynul rok a půl a ve mně začalo hlodat, že něco není v pořádku. O své snaze jsem řekla gynekoložce a ta mi doporučila, ať to ještě půl roku zkoušíme a pak se uvidí. Po dvou letech snažení začalo naše martýrium za miminkem. Michalovo vyšetření spermií dopadlo dobře, mě čekala laparoskopie, která až na drobné srůsty v jednom vejcovodu, neukázala nic mimořádného. Verdikt tedy zněl, že jsme v pořádku, jen děťátku se k nám zatím ještě nechce. Řekli jsme si tedy, že to ještě rok budeme zkoušet a až pak zkusíme podstoupit nějakou metodu umělého oplodnění. V té době už se to kolem mě čile rozrodilo, jedna kamarádka za druhou se pyšnila těhotenským bříškem a pak kočárkem a mě to najednou bylo líto. Když jsem miminko plánovala, holky si ťukaly na hlavu, že jsem ještě mladá a najednou to byly ony, kdo měly své růžové ranečky dřív, než já. Podle doporučení jsme odjeli na dovolenou a čekali na zázrak, ten se ale nekonal a tak jsme hned po dovolené začali jednat. 

 

Jako první jsme podstoupili inseminaci, ale měsíc na to se dostavila pravidelná perioda a bylo jasné, že vytoužené miminko se nekoná. Pak následovalo první a druhé IVF u obou mi po bolestivé a nepříjemné hormonální stimulaci, vyšla jen dvě dobrá vajíčka. První pokus nevyšel vůbec, při druhém se ujala obě, ale po dvou měsících jsem o naše dvojčátka přišla. Potom jsem byla psychicky na dně, ale Michal mě podržel. „Možná bychom neměli pokoušet přírodu a vzít si nějaké miminko, které nikdo nechce.“ Řekl mi, když mě zase našel ubrečenou v posteli. A já souhlasila. Domluvili jsme se, že před dalším IVF ještě zajedeme na dovolenou a pokud poslední pokus nevyjde, zažádáme o adopci.

 

Odletěli jsme do Řecka, do malého penzionku, kde jsme byly jen tři. Vedle nás bydlel starší manželský pár a přes cestičku rodina s dvěma malými dětmi. Se staršími manželi jsme si padli do oka. Vyráželi jsme na výlety, vzájemně se fotili a večer jsme popíjeli víno. Eva si všimla, jak smutně pokukuju po rodině s kočárkem odnaproti a když jsme zůstaly samy, vyprávěla jsem jí o našich peripetiích s početím. Řekla mi, že musím mít v sobě blok, o kterém nevím a který brání správnému průchodu energie. Nabídla mi ho zkusit odstranit pomocí reiki. Nechtěla jsem se jí dotknout, že na podobné hlouposti nevěřím, tak jsme jí řekla, že si to ještě rozmyslím, a doufala jsem, že na to do konce dovolené už nepřijde řeč.

 

Ale den před odjezdem si vyjel Michal s Romanem na loď a já s Evou zůstala sama Eva se mi znovu nabídla a já si řekla, že za to nic nedám. Řekla mi, ať se položím na postel, zavřu oči a uvolním se. Pak nade mnou jezdila rukama, nic víc, jen mě jakoby vzdušně hladila. Bylo mi fajn, ale nic jiného jsem necítila.

 

Tři měsíce po dovolené jsem šla zase na prohlídku ke své gynekoložce, a poté jsem se měla domluvit opět na IVF. Lékařce se ale něco nezdálo a vzala mě na ultrazvuk. A tehdy jsem poprvé uviděla naši malou bublinku, tedy zatím jen váček. Otěhotněla jsem krátce po naší dovolené! Musela jsem hned zavolat Michalovi, který tomu nemohl uvěřit. Po 9 letech, se nám to konečně podařilo! Ale ještě jsme neměli vyhráno. Kvůli předchozímu potratu jsem měla nařízený klidový režim. Natálku se mi ale podařilo donosit a dokonce mi museli porod kvůli přenášení vyvolávat.

 

Po narození Natálky jsem se musela hodně ohánět, moc toho nenaspala a já celé dny a noci trávila chováním. Časem se to uparvilo a já začala s Michalem znovu intimně žít. Na nějakou ochranu jsem nemyslela, když se nám tak dlouho nedařilo a tak se stalo, co jsme měli psáno v osudu... Krátce po Natálčiných prvních narozeninách jsem zjistila, že jsem zase těhotná. Náš chlapeček se má narodit za dva měsíce a už se na něj moc těšíme.

 

Od té doby jsem o Reiki přečetla co se dalo, a sbírám odvahu se tomuto zázraku naučit, abych mohla pomáhat stejně jako Eva pomohla mě. Jen mě mrzí, že jsem si na ni nevzala kontakt a už nikdy jsem ji nedohledala. Moje děti mi ji ale navždy budou připomínat...

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo