Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Adámek poprvé ve školce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 14 Září 2010 05:28

Tak už to máme také za sebou. Adámek si trochu prodloužil prázdniny, ale minulé pondělí už poprvé vyrazil do školky. A zvládl to na jedničku..

 

 

Když jsem 1.září vyrazila do školky sama, jen pro informace, a viděla mámy a děti, se kterými jsem ležela v porodnici, málem jsem utrousila slzu. Nechtěla jsem ale rozrušovat uplakané děti, a tak jsem se ovládla. Když se Adámek vrátil z krátké dovolené s tátou, byl na školku natěšený, vždyť tam chodí všichni jeho kamarádi. Trochu s obavami jsem ho připravovala na to, že tam nebude ani máma, ani táta, ani babička, se kterými se střídáme o Adíkovu výchovu, ale jako správnému rozumbradovi, to bylo jasné. „Mami ve školce si hrají děti, tam ty být nemůžeš.“ Říkal mi, když jsem ho škádlila, že půjdu do školky místo něj. A pak přišel ten obávaný i očekávaný den.

 

Přišli jsme do šatny plné plačících dětí a já se bála, že ho také strhnou k pláči. Nic. Došli jsme k učitelce, Adík pozdravil, představil se a vrhl se na velké popelářské auto. Pak už mě nevnímal, ani pusu jsem nedostala, a odešla jsem. Venku jsem si připadala jako bez ruky. Míšu doma hlídal táta a já po dlouhé době byla venku bez jediného dítka. Byl to zvláštní pocit. V deset hodin šel táta pro Adámka a tomu se nechtělo domů. Musela jsem se poprat s myšlenkou, že ho to s námi doma nebavilo a raději je s cizími ve školce. Ale není to spíš tak, že díky našim aktivitám, je neustále mezi lidmi, takže mu je vlastně jedno, jestli je tam s rodiči nebo bez nich?

 

Kamarádky mě varovaly, že se to ještě může zlomit a začne plakat. V okolí mám nespočet dětí, které už 14 dní pláčou při odchodu do školky a první hodinu v ní. Některé i zvrací. Maminky se drží nebo v horším případě pláčí se svými ratolestmi, případně raději posílají tatínky a babičky, aby tu scénu nemuseli vidět. A my nic. Každé ráno je Adík jen trochu nervózní, ptá se mě, jestli tam s ním chvíli zůstanu, ale jakmile ho odvedu do třídy, rázem už o mě nemá zájem a okamžitě se zapojí do hry. Po obědě ho chodí vyzvedávat táta a pokaždé přijde s pochvalou od učitelky. Zatímco doma ho nebavilo malovat, ve školce se nadšeně zapojuje a doma mě přesvědčuje, abych mu koupila ty samé barvičky. Včera přesvědčil učitelku, aby zapojila pianko, aby si mohl zazpívat. A já jsem hrdá a dojatá máma, že se to naše dítko ve světě neztratí. Nezbývá než stejně vychovat i mladšího Míšu, ale jak se zdá, s tím problém nebude. Oba jsou stejně společenští, otevření a veselí. Jen kdyby ten čas tak rychle neletěl…

 

A jak zvládly vaše děti školku?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo