For Babies
Arizónská šesterčata PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 13:59
Velký obdiv si zaslouží každá žena, která porodí. Ovšem pokud nosí tři trimestry šest dětí najednou, pak si zaslouží pochvalu minimálně na sextou! Dvaatřicetileté Jenny Masche z Minessoty se loni narodila šesterčata a není sama, její sousedka z Arizony Brianna Morrison's také povila celou rodinku najednou. Přeci se nebude zdržovat s každým porodem zvlášť. To by se ale u nás stát nemohlo…!

Pro ženy, které nemohou otěhotnět přirozenou cestou již vědci vymysleli řešení. Asistenci. Přestože je dnes již zcela běžné, že lékař ženě a muži asistuje při reprodukci, nikdo páru neasistuje přímo při aktu početí a ti dva se mohou milovat, jak těla ráčí, ovšem pokud z jejich lásky neklíčí semínka, pak se tatínkova semínka do maminky zavedou zcela mechanicky. Tento způsob reprodukce je znám již od osmasedmdesátého roku, kdy se v Anglii narodila první holčička ze zkumavky a kdy byla neplodnost přiznána světovou lékařskou organizací neplodnost nemoc. Od té doby se leccos změnilo a jak je svět velký i pravidla jsou v našich končinách docela jiná…

Nejjednodušším způsobem je zavést spermie otce do dělohy ženy. Pokud se nedaří, pak přichází na řadu metoda, při které lékaři nasadí ženě hormonální podporu, stimulují jí tak cíleně vaječníky, které vytvoří za jeden měsíc větší množství vajíček než obvyklé jediné. Skutečnost je taková, hormonální podpora znamená obvykle i hyperstimulační syndrom, kdy tělo ženy povzbuzené hormony snáší vejce jako by je mělo prodávat. A například v Americe se tak i děje. Rodiče ve svobodné Americe si mohou vybírat dárkyně i dárce po internetu.

Na rozdíl od Američanů, Italové se v podstatě musí smířit s tím, že jsou bezdětní, jelikož je bůh trestá. V našich končinách se vajíčka neprodávají veřejně, ale anonymně a pouze ve specializovaných centrech. Oplodňují se mimo tělo matky spermií muže a do dělohy se pak vloží jako životaschopná embrya.

Od roku 2005 se u nás smí do dělohy vkládat pouze dvě embrya a ve výjimečných případech, kdy je o několikátý marný pokus je možné vložit na požádání ženy vajíčka tři. Pokud se ale všechna tři embrya uhnízdí, či se dokonce ještě rozdělí, pak je ženě doporučena redukce. Je ale velmi nebezpečná a řada žen z ní má velké obavy. Většinou se dlouho pokoušely o miminko a teď mají v bříšku hned tři najednou, a mohly by o ně také najednou přijít! Pokud si příroda neporadí sama a embrya přirozeně nevyloučí, pak ženy musí nutně vyslechnout a zvážit rady lékařů… „On je přeci rozdíl mít dvě zdravé děti a tři slepé mrzáčky, maminko…“

Dvě děti jsou v případě ivf běžnou praxí, ovšem tři děti automaticky znamenají předčasný porod a nízkou porodní váhou novorozeňat, týdny i měsíce v inkubátorech a řadu dalších komplikací.

Nakonec důvody proč si nepořizovat velkou rodinu a věřit odborníkům se nabízí i zcela prozaické. Umíte si například představit tu výkrmu, kde býval dřív jídelní stůl, funkční domácí prádelnu místo jedné pračky a kilometry prádelních šňůr kam lidské oko dohlédne a nebo mini bus pro šestičlennou školku…?

Zkrátka držme se hesla, že čeho je moc, toho je příliš! Hodně zdraví pro všecka vaše děcka přeje Rodina .-)

Výjimky samozřejmě potvrzují pravidlo a je mezi námi řada statečných maminek, která svá robátka odkojila a skoro jim přitom narostlo třetí ňadro jak věstonické Venuši, také spousta z nás pochází z dvojčat, trojčat a dokonce možná i ze šesterčat. Podělte se s námi o svůj příběh a získejte cenu za odvahu a chuť si povídat…