For Babies
Čekám postižené dítě VIII PDF Tisk Email
Napsal uživatel Věrka   
Pondělí, 13 Září 2010 05:05

24Blíží se porod

S Věrkou se známe už od základky, když se ale odstěhovala za prací na druhý konec republiky, moc už jsme se nevídaly. Naštěstí existuje mail, skype a další podobné vymoženosti. Píšeme si každý týden alespoň jednou. V mailech mám uložené všechny její dopisy a s jejím svolením je zveřejním. Třeba dodám odvahu dalším maminkám s podobným trápením. 

4.6.2008 

Lilianka by měla růst a neroste… Ve 33.tt má jen 1100 g a to je hodně málo. Doktorka říkala, že je to u téhle vady normální a že vlastně miminko roste jen tak, aby to nemocné srdíčko zvládalo. Asi má pravdu, nemůžu přeci po nemocném miminku chtít, aby mělo po narození tři kila. Hlavně aby se narodila a nezemřela dřív. Moc se bojím porodu. Bojím se, že se narodí už mrtvá… 

 

7.6.2008

 

Dorazily mi oblečky pro Lili, ušila mi je jedna hodná paní, která dělá oblečky pro panenky. Uháčkovala mi i malou čepičku, snad jí to bude. Nemůžu se dočkat, až ji v tom uvidím.

 

9.6.2008

 

Byla za mnou máma. Brečela. Řekla mi, že chápe moje rozhodnutí a že do mě všichni hučeli jen proto, že měli strach. Nikdo nechce vidět mrtvé miminko, nikdo nechce vidět takového broučka na přístrojích. Rozmlouvala mi rozvod a nabídla se, že se mnou půjde k porodu. Ale já tam nikoho nechci, už jsem rozhodnutá. Nechci, aby mě kdokoliv rušil s mojí holčičkou.

 

12.6.2008

 

Rozhodla jsem se, že Lili nechám zpopelnit. Už jsem zaplašila představu hořícího tělíčka miminka. Bude to tak nejlepší. Popel rozpráším v lese, kam teď pořád chodím přemýšlet. Je nám tam fajn. Povídáme si spolu. Já jí vyprávím o tom, co všechno by ji čekalo, kdyby vydržela naživu. O krásném pokojíčku s růžovými tapetami, o postýlce s nebesy, kterou mám zamluvenou v obchodě. O hromádce šatiček, které jsem jí nakoupila. O panence, která možná bude větší než ona, ale chci jí ji dát v porodnici. O mámě, která se na ni těší, i o tátovi, který se vlastně vůbec nezlobí, že přijde na svět, jen má hrozný strach. Vyprávím jí o dětech z kočárků, které potkáváme, o tom, jak by si s nima mohla hrát, jak by spolu chodily na písek, do školky, do školy… Pořád doufám v zázrak, ale zázrak bude, jestli se Lili dožije porodu. K tomu se teď upínám..

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo