For Babies
Školní svačiny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 07 Září 2010 04:37

breadNevíte co svému školákovi nachystat, aby měl energii na celé vyučování? A jak má vlastně správná svačina vypadat? Napište nám i vy své recepty, které na konci měsíce zveřejním a jeden z vylosovaných, vyhraje knihu. Pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

 

Svačina by měla tvořit zhruba 10% denního energetického příjmu. Měla by být tedy méně energetická než snídaně. Měla by obsahovat ovoce nebo zeleninu a hlavně by každý den měla být trochu jiná, aby na ni děti měly chuť. Nezapomeňte ani na lahev s pitím, ideálně vodou nebo naředěným džusem.

 

Nejčastěji balíte dětem ke svačině pečivo se sýrem či šunkou. nezapomeňte do něj položit i plátek papriky nebo rajčete. Výborné jsou také sendviče, které zapečete v sendvičovači. Mezi dva trastové chleby můžete dát prakticky cokoliv. Pokud možno, pečivo vole celozrnné a sýry čerstvé, plátkové nebo tvarohové. Rychlou svačinu vykouzlíte také s jogurtem, ke kterému přibalíte celozrnný rohlík.

 

Zkuste jednou týdně udělat dítěti radost ovocným nebo zeleninovým salátem. Ty menší určitě potěší třeba zeleninový špíz: všechny možné oblíbené druhy zeleniny nakrájejte na plátky a napichujte na špejli. Je to rychlé, jednoduché a vaší ratolesti takto upravená zelenina nebo ovoce určitě zachutná.

 

Také studený těstovinový salát s kuřecím masem může být vydatnou svačinou pro většího školáka v rychlém vývinu nebo pro mlsnou slečnu.

 

Jednou týdně udělejte dítěti radost také nějakou sladkostí. Pokud máte málo času, přibalte mu celozrnnou tyčinku. Šikovné mámy jistě zvládnou rychlý ovocný koláč nebo štrúdl z jablečné sklizně.