For Babies
První školní den PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 02 Září 2010 05:34

První školní den je za námi, jak jste ho prožili? O tom jste mi včera napsali. Knížku pro svého školáčka vyhrává Ivana…

 

 

Lída: Amálka byla už dva dny nervózní. Na včerejšek ani nemohla dospat a ráno se nakonec rozplakala nervozitou. Dostali jsme starší paní učitelku, děti dostaly dárek od starších dětí, byly také náležitě přivítány a už dostaly první náklad úkolů – co nakoupit. Po škole jsme šli do cukrárny no a potom na nákup. Moje statečná holka si mohla vybrat všechno sama.

 

Ivana: Honzíkovi samozřejmě nechyběl kornout, šel s ním hrdě celou pětiminutovou cestu do jeho nové školy a na všechny se usmíval. Musela jsem se až smát, jak se nesl jako páv. Bála jsem se, že ve třídě bude hodně dětí, ale je jich 22, tak snad mu to tam půjde. Jako vzorný školák zabral hned druhou lavici uprostřed, aby co nejlépe viděl a sednul si k němu jeho kamarád ze školky, tak snad nebuou dělat moc lumpáren. Po škole následovaly návštěvy u babiček, které pro něj připravily dárky a taky nákup pomůcek. To byla taková malá očista. Večer už šel Honzík spát brzo, nařídil si budík a řekl mi zcela vážně „maminko, hlavně ať nezaspím, vždyť škola není žádná legrace“.

  

Pavla: My jsme šli teda poprvé do školky, bála jsem se, že Pavlínka bude plakat, ale byla jsem překvapená, protože k tomu nakonec nedošlo. Paní vychovatelka působí sympaticky a děi si hned získala, vzala si je do herny a Pala ani nepostřehla, že tam nejsem. Když jsem pro ni za dvě hodiny přišla, ani se jí nechtělo domů. Takže ten, kdo plakal, jsem byla nakonec já. Už nemám doma malou holčičku, která pořád potřebuje mámu, ale velkou slečnu, která už jde do světa.