Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Kyberšikana PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zuzy   
Úterý, 31 Srpen 2010 20:52

5154470Nikdy by mě nenapadlo, kam až internet může zajít. Svoji 13-letou dceru samozřejmě hlídám, jak to jde, ale také jí dopřávám volnost. Díky tomu, že si důvěřujeme, se nám podařilo odvrátit neštěstí, ještě teď mě z toho ale mrazí.

 

 

Veronika je ve třídě oblíbená, vím, jaké to bylo, když mi rodiče tvrdošíjně tvrdili, že nic z toho, co mají spolužáci, nepotřebuji, že jsou to jen zbytečné věci a hadry atd. Toto svou dceru neučím, o všem spolu mluvíme a děláme kompromisy – „nový mobil ano, ale do dvou tisíc a budeš ho mít 4 roky“, „mikinu téhle značky ne, ale tahle je také značková a o polovinu levnější“, „na diskotéku ještě ne, ale pozvi kamarádky k nám, uděláme nějakou hezkou párty“… Neříkám, že je to nejlepší výchova, ale i v době puberty je téměř bezkonfliktní. Verča je možná trochu rozmazlená, ale srdce má na správném místě. O tom jsem se přesvědčila na jaře, kdy se její spolužačka stala terčem kyber šikany.

 

Začalo to nevině. Parta holek, ke které naštěstí Verča nepatří, se rozhodla, že mezi sebe vezmou svou nevýraznou spolužačku. To, že jim nejde o dobrý skutek, ji mohlo napadnout hned, ale kdo by nechtěl věřit na zázraky? Tři holčiny, které si Káťu vyhlídli, patří mezi ty, které udávají módu, všichni chtějí být jako ony a kluci je zvou na rande. Káťa se v nich vzhlédla, holky jí dávaly své obnošené značkové šatstvo, které už podle nich nebylo in a zvali ji na různé akce. Jednou ji při převlékání na plovárně vyfotili nahou a pomocí fotomontáže vytvořili sérii fotek s nějakým chlapcem. Pohrozili jí, že to vyvěsí na facebook a nutili ji krást.

 

Když Káťu chytili při krádeži kabelky, odmítla holkám dál posluhovat a ty fotky zaretušovaly a vyvěsily na facebook, zároveň začaly šířit pomluvy o tom, že pro peníze udělá cokoliv a různé nechutnosti z jejího života. Káťa se snažila bránit, psala pod komentáře, že to není pravda, prosila je, ať toho nechají atd. Všichni si o ní šuškali, ukazovali si na ní, až Veronika se na to nemohla koukat. Jednou ji venku odchytla, zeptala se jí, jak to všechno je a vzala ji k nám domů. Když jsem to všechno viděla a slyšela, opravdu jsem se vyděsila. Káťa byla před zhroucením a dokonce se mi svěřila, že plánovala spáchat sebevraždu. Nechtěla se svěřit rodičům, která toho měli i tak hodně. A tak jsem zašla do školy já, s ředitelkou jsme se domluvily, že s děvčaty a jejich rodiči promluví a pokud to nepomůže, podáme trestní oznámení.

 

Pomohlo to, holky se musely Kátě veřejně omluvit, stáhly všechny fotky a veškeré lži uvedly na pravou míru. Teď jsou za lhářky a mají ostudu po celé škole. Přesto mi nepřijde, že by se jich to nějak dotklo a trochu se bojím o Veroniku. Ta v Kátě našla skvělou kamarádku a velkou část prázdnin, trávily spolu. Dnes se vrací do školy a já jen doufám, že tento školní rok bude lepší než ten minulý. Každopádně jsem zavedla nové pravidlo, na internetu přede mnou Verča nesmí mít tajemství a kdykoliv bych chtěla, můžu se na její profil podívat, stejně tak do mailu. Snad to ale nebude potřeba.

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo