For Babies
Krok k zaměstnání PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 30 Srpen 2010 05:13

ananasProjekt Krok k zaměstnání zahajuje rekvalifikační kurzy a semináře Zpět do zaměstnání 

Síť mateřských center o. s. otevře 2. září 2010 čtyři cykly rekvalifikačního kurzu Péče o děti ve věku od 3 do 15 let akreditovaného MŠMT, a to v rámci projektu Krok k zaměstnání financovaného z ESF OPLZZ a státního rozpočtu ČR. Semináře proběhnou ve Středočeském, Ústeckém, Královéhradeckém a Moravskoslezském kraji. Rekvalifikační kurzy pro tři zbývající kraje (Zlínský, Olomoucký a Vysočina) se uskuteční na jaře 2011. Podrobnosti a harmonogram rekvalifikačních kurzů visí na webových stránkách www.materska-centra.cz

 

Od září tedy začnou chodit do školy ti, kteří mají zájem získat znalosti potřebné k péči o děti v uvedeném věku. V rámci bezplatného rekvalifikačního kurzu se seznámí se základy psychologie, pedagogiky, první pomoci, s legislativou i tvorbou programů pro děti. Povinnou součástí rekvalifikačního kurzu je praxe, během které si budou moci vyzkoušet své dovednosti přímo prostřednictvím práce s dětmi. Nejlepším absolventkám (případně absolventům) rekvalifikačního kurzu pak bude nabídnuto pracovní místo na poloviční úvazek v mateřském centru, které na tuto pozici získá z projektu Krok k zaměstnání po dobu 6 měsíců finanční příspěvek.

 

Od poloviny září Síť MC také nabídne široké veřejnosti zdarma semináře "Zpět do zaměstnání", které se postupně uskuteční ve všech krajích zapojených do projektu. Lektorky většinou z řad místních odbornic Sítě MC seznámí účastníky s potřebnými informace i dovednostmi při hledání zaměstnání (kde a jak hledat zaměstnání, alternativní formy práce a jiné nástroje aktivní politiky zaměstnanosti, osobní motivace, profesní předpoklady a volba zaměstnání, právní minimum, psaní životopisu a příprava na osobní pohovor apod.). „Semináře se stávají vstupní branou k individuálnímu poradenství, které budeme zájemcům o zaměstnání poskytovat přímo v mateřských centrech od října, a to rovněž zdarma,“ vysvětluje manažerka projektu Klára Vlková.

 

„Projektem Krok k zaměstnání chceme nabídnout komplexní pomoc především rodičům s dětmi. Motivovat je k návratu na trh práce a zároveň rozšířit alternativní péči o děti, aby do práce vůbec mohli nastoupit,“ dodává Rut Kolínská, prezidentka Sítě MC.

 

Více informací: Rut Kolínská, 603 467 289, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Klára Vlková, manažerka projektu, 602 178 844, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Krok k zaměstnání

Projekt reaguje na aktuální finanční krizi spojenou s růstem nezaměstnanosti. Jeho hlavním cílem je zvýšení zaměstnatelnosti rodičů (zejména matek pečujících o děti do 15ti let věku), tedy osob patřících v současné době k nejvíce ohroženým na trhu práce. Projekt podporuje alternativní formy práce (například částečné úvazky, sdílené úvazky, flexibilní pracovní doba, práce z domova) a motivuje rodiče pečující o děti k aktivnímu hledání a získání vhodného zaměstnání. Projekt je  realizován (1.5. 2010 – 30.4 2012) v 7 krajích České republiky (Moravskoslezský, Středočeský, Zlínský, Královéhradecký, Ústecký, Olomoucký a Vysočina).

 

Síť mateřských center o. s.

Občanské sdružení Síť MC vzniklo v roce 2001. Síť posiluje hodnoty rodiny a mezigeneračních vztahů, úlohu rodičů, mateřskou a otcovskou roli ve společnosti, podporuje právní ochranu rodiny, mateřství a rovných příležitostí pro všechny, usiluje o zdravý život ve zdravém prostředí.

Síť MC poskytuje svým členům podporu a metodické vedení, pomáhá vzniku nových MC, pořádá semináře a konference, spolupracuje se státními i nestátními organizacemi i se zahraničními subjekty podobného zaměření. V současné době sdružuje Síť MC přes 300 členských MC.

 

Více na: www.materska-centra.cz

 

Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.