For Babies
Čekám postižené dítě VII PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 30 Srpen 2010 05:08

24-2Rakvička nebo kočárek?

S Věrkou se známe už od základky, když se ale odstěhovala za prací na druhý konec republiky, moc už jsme se nevídaly. Naštěstí existuje mail, skype a další podobné vymoženosti. Píšeme si každý týden alespoň jednou. V mailech mám uložené všechny její dopisy a s jejím svolením je zveřejním. Třeba dodám odvahu dalším maminkám s podobným trápením.

28.4.2008 

Včera jsem šla kolem prodejny kočárků a málem se rozbrečela. Vedla jsem desítky rozhovorů s různými maminkami o tom, jaký kočárek je ideální a jaký ne, spousta se jich nemohla rozhodnout – malý městský nebo s velkými koly? – já jsem věděla přesně, který by to byl. Měl malinkatou korbičku pro naše malinkaté miminko, v limetkově zelené barvě a k němu růžové doplňky. Spousta krásných letních něžných barev. Kdyby se stal nějaký zázrak a já si Lili mohla odnést domů, neváhala bych ani vteřinu a kočárek koupila. Zvažovala jsem i možnost, že bych ji v korbičce pohřbila, ale to by i asi nedovolili. 

 

1.5.2008

 

Dneska je den lásky, všude kvetou stromy, pod nimi se líbají.. Já bych se taky líbala, ale s kým? Aspoň jsem pod třešňovou větvičkou pohladila Lili přes bříško a zašeptala jí „vydrž a miluju tě“. Musela to slyšet, jemně mě kopla. Určitě do toho musela dát spoustu síly. Nějak mě to hrozně sebralo a teď tu brečím do klávesnice. Robert mi volal, ale nezvedla jsem mu to, napsal mi zprávu: krásná první máj!. Neodepsala jsem mu. Možná je krásný pro něj, ale já už ho ve svém životě nechci. Jak jsem mohla žít s takovým srabem?

 

15.5.2008

 

Málem se mi zastavilo srdce, doktorka dnes nemohla najít Liliančiné ozvy, ale nakonec se jí to podařilo. Lilianka je pořád hrozně maličká a vypadá to, že slábne. Pořád doufám, že bude aspoň chvíli po porodu žít. Moc bych ji chtěla vidět, chtěla bych, aby mi sevřela prst a chtěla bych jí říct do očí, že ji miluji. Bože prosím, víc nežádám..

Porodní asistentka v porodnici mi řekla, že pokud by to vypadalo, že zemře během chvilky, nechají mi ji, abych se s ní rozloučila.. 

 

21.5.2008

 

Byla jsem v pohřebním ústavu a vybírala rakvičku, řekli mi, že levněji by vyšlo zpopelnění a podali katalog chladných uren. Musela jsem pryč. Proč se mnou všichni jednají jako bych se úplně zbláznila, když chci, aby se moje holčička narodila? Viděla jsi někdy dětské rakvičky? Jsou tak malé a úhledné, skoro jako dětská postýlka. Ale chybí jim duše. Tohle přeci není rakev pro miminko, pro dítě, napadlo mě hned poprvé. Je to jen zmenšenina rakve pro dospělé a miminko není malý dospělý. Vůbec nevím, jek Lili pohřbím. Kdyby to šlo, odvezla bych ji tam, kde jsme byli šťastní – do Dominikánské republiky a sama bych ji pohřbila.

 

Zvládne Lilianka ještě dva měsíce v bříšku? A usmíří se Věrka do porodu s rodinou? O tom zase příště…

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo