Čekám postižené dítě VI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Věra   
Pondělí, 23 Srpen 2010 06:33

15-5Chci se rozvést

S Věrkou se známe už od základky, když se ale odstěhovala za prací na druhý konec republiky, moc už jsme se nevídaly. Naštěstí existuje mail, skype a další podobné vymoženosti. Píšeme si každý týden alespoň jednou. V mailech mám uložené všechny její dopisy a s jejím svolením je zveřejním. Třeba dodám odvahu dalším maminkám s podobným trápením.

22.3.2008 

Naši mě pozvali na oběd, bylo mi jasný, o čem se bude mluvit, ale nečekala jsem, že doukážou být tak hnusní. Byl tam i Robert. Všichni do mě zase hučeli, že mám nejvyšší čas se rozhodnout. ALE JÁ JSEM ROZHODNUTÁ!

 

 

Nevím, proč nedokážou pochopit, že na ten potrat prostě nepůjdu. Místo, aby stáli při mně a podporovali mě, ještě více mě deptají. Jak to asi dělaly mámy v době minulé, kdy nebyly ultrazvuky, amniocentézy atd.? Ty si užívaly těhotenství až do porodu a buď to vyšlo nebo ne. Snažím se na to nemyslet, ale s přístupem rodiny to fakt nejde. Zítra si přijde Robert pro další věci, odmítá se mnou mluvit, dokud nepůjdu na potrat. Tak kdo je tady sobec? Zvažuji rozvod…

 

25.3.2008

 

SMS: Krvacim, jede pro me sanitkaL

 

2.4.2008

 

Už mě pustili z nemocnice, byla jsem opravdu vyděšená, ale malá se drží, musím mít klid a to taky znamená žádný nervy, takže asi do porodu nebudu mluvit s nikým z rodiny, akorát mě stresujou.

 

17.4.2008

 

Už to vypadá líp, doktorka říkala, že mi klid vyloženě prospívá. Viděla jsem malou na UZ, je úžasná, takový malinký červíček… Ani bys neřekla, že je tak moc nemocná. Vypadá to, že bude mít rozštěp pusinky, taky srdíčko má moc špatné a chybí jí ledvinka. Doktorka říkala, že bude zázrak, jestli se narodí živá, a že s tolika vadami by mohla žít maximálně pár hodin, maximálně dní, ale že mi bude držet palce. Bože, pořád přemýšlím, jestli jsem udělala správně, jestli se po narození nebude moc trápit. Když si představím, že místo u mě v náručí, bude někde v inkubátoru a okypři do ní napíchají hromadu hadiček… Musím se jít zeptat do porodnice, jestli to prostě nejde udělat tak, že mi ji dají a nebudou se ji pokoušet oživovat. Chtěla bych, aby narození i smrt proběhly co nejpřirozeněji. Nikdy jsem nad slovem smrt nepřemýšlela tak jako teď, takové krátké slovíčko a kolik bolesti skrývá. Proč ho musím skloňovat v souvislosti se svým dítětem?

 

19.4.2008

 

Byl tu Robert, řekla jsem mu, že se nechci stresovat a nervovat, ale ať se sbalí a odejde, že se chci rozvést. Chtěl se mnou mluvit, ale raději jsem šla ven. Tam mi je nejlíp. Jarní sluníčko je zázračný lék. Uvědomila jsem si, že nedokážu žít s chlapem, který se při první větší překážce urazí a odejde, s chlapem, který dokáže zabít své dítě jen proto, že je jiné…

 

Už prakticky jasné, že Lilianka nebude žít moc dlouho a Věrku čeká jeden z nejtěžších úkolů – vybrat rakvičku… O tom ale zase příště.

Aktualizováno Pondělí, 23 Srpen 2010 06:38
 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo