For Babies
Hurá do školy! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 17 Srpen 2010 05:55

do skolyChystáte dítko do první třídy a už teď se děsíte, kolik bude stát potřebná výbava? Netušíte, co bude ratolest potřebovat a chcete už něco koupit dopředu? Do čeho se vyplatí investovat a co můžete pořídit levnější?

 

 

Nejdůležitější je samozřejmě školní aktovka. Na té rozhodně nešetřete, i když… Školní tašky s oblíbenými postavičkami z televize jsou dražší, ovšem nikdo vám nezaručí, že jsou i kvalitní. Aby mohl prvňáček nosit těžké učebnice, je dobré pořídit aktovku s vystuženými zády a rameními popruhy, samozřejmostí by měl být i bederní pás, který váhu pěkně rozloží. Aktovka by měla mít pro větší přehlednost více přihrádek. Chybět by neměly ani reflexní prvky pro dobrou viditelnost dítěte v silničním provozu. Pokud je vaše aktovka nemá, dají se dokoupit. Školní taška by se také měla snadno udržovat, třeba jen otřením vlhkým hadříkem.

 

Další neodmyslitelnou školní potřebou, je penál. Dětem se určitě bude líbit dvou nebo tří patrový, ale je to zbytečné. Zabere moc místa v už tak těžké tašce a navíc bývá vybaven věcmi, které dítě nepotřebuje. Vaší ratolesti postačí sada tužek 1,2,3, pastelky v základních barvách, pero, nůžky, guma a ořezávátko. To vše se pohodlně vejde do malého penálu.

 

Bloky a sešity můžete koupit s předstihem v akci, ale lepší je si počkat na instrukce učitelů, co škola, to jiné nároky a požadavky. Pro prvňáky jsou vhodnější sešity z nerecyklovaného papíru, ve kterém se písmenka nerozpíjí a umožní mu tak lepší úpravu pravopisu.

 

Dopředu můžete nakoupit věci do výtvarné výchovy. Budete potřebovat podložku, temperové a vodové barvy, kulatý a plochý štětec, pastelky, lepidlo, nůžky, voskové pastelky, plastelínu a tužky 1,2,3.

 

Dále už můžete vyrazit pro přezůvky, teplákovou soupravu, trenýrky a cvičky do tělocviku, desky na sešity, desky na písmenka a číslice, balík papírových kapesníků a ručník. Můžete také koupit klasické obaly na sešity, ale s těmi větších rozměrů počkejte až podle učebnic.

 

Výbava pro prvňáka by vás měla vyjít na 1300 Kč až 2000 Kč a nejlevněji se dá pořídit v hypermarketech.

 

Na byste si měli dávat pozor?

Nekvalitní školní aktovka nadělá více škody než užitku a to samé i přezůvky, ve kterých bude dítě trávit půl dne.

„Výhodné sady“, ať už jsou to sady obalů, per, tužek, vybavených penálů atd. Některé věci pak dítě neupotřebí a výhodnost tak ztrácí smysl. Navíc některé sady jsou namíchané z kvalitního a méně kvalitního zboží. Mnohem lépe nakoupíte všechno pěkně zvlášť.

Nákup obalů předtím, než znáte velikost učebnic.

Značková pera, propisky, tužky… Pomůcky s atraktivními obrázky pohádkových postaviček. Ne vždy znamená drahý a značkový také kvalitní. Navíc malé děti mají tendenci věci ztrácet nebo měnit s kamarády, aniž by znalo jejich hodnotu. Příliš drahé ani příliš levné věci se nevyplácí, při nákupu pomůcek proto jděte zlatou střední cestou.