Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Jak zabavit děti PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 17 Srpen 2010 05:53

Vymyslet zábavu pro dvě malé děti, není zrovna jednoduché, proto jsem ráda, že existují kroužky, které jejich čas naplní smysluplně. Pro letošek bude mít Adík 2-3 kroužky a Míša 2. Samozřejmě klademe důraz na to, co je opravdu baví.

 

 

Adámek začne v září chodit do školky, jsem ráda, že alespoň část denní zábavy a učení obstará státní instituce. Přestávám mu totiž stačit. Míša začíná mít větší nároky na čas a Adík těžce nese, že se mu nemůžu věnovat 24 hodin denně. I já s tím mám problém, protože na své tři roky je poměrně inteligentní, velmi rád si prohlíží knížky, vymýšlí pohádky a chce se učit stále nové písničky a básničky. Nedávno projevil zájem učit se písmenka a tak doufám, že ve školce jeho snahu podpoří a já už budu jeho dovednosti doma jen „dotahovat“. Pokud to jen trochu půjde, samozřejmě neslevíme z našich minimálně dvou hodin venku s kamarády, ale až bude venku sychravo, pojistili jsme se několika kroužky.

 

Už loni jsme zkoušeli angličtinu, ale šlápli jsme vedle s výběrem kurzu, který ho prakticky nic nenaučil. Letos proto volíme namísto soukromého, kurz angličtiny, který pořádá naše město. Nejen, že vyjde o dost levněji, ale jsou na něj výborné reference od maminek. Po předchozí dobré zkušenosti bude Adík chodit i do hudebního kroužku, sice nevím, po kom to má, ale dobře cítí rytmus a rád zpívá a tančí. Ještě hledáme vhodný sportovní kroužek, ale nabídka pro tříleté děti prakticky neexistuje. Sportovat mžete s miminky, s batolaty, školáky, ale na předškoláky se u nás moc nemyslí. Jediná aktivita, kterou by mohl dělat, je plavání, ale to ho příliš nebaví. Možná ale namísto kroužku zavedeme jeden den, kdy budeme společně chodit do lázní.

 

Míša začal v 6 měsících chodit na kurz plavání a na rozdíl od Adámka, ho to baví hodně, ve vodě by vydržel celý den, takže budeme dvakrát týdně pokračovat a zároveň budeme pokračovat ve Cvičenku, který pořádá naše Mateřské centrum. Vede ho zkušená fyzioterapeutka, která klade důraz na rozvinutí všech motorických dovedností pro daný věk. Zároveň pomáhá, pokud má dítě nějaký problém či odchylku ve vývoji. Míšu cvičení s básničkami baví a pro mě je to příjemně stráven čas jen s ním.

 

I když čas od času někde zaslechnu, že dřív toho tolik nebylo a děti taky vyrostly, nebo že není potřeba dávat takto malé děti do kroužků, myslím, že je to čistě individuální. Jsem ráda, že máme pravidelně daný určitý čas na určitou činnost a s ní pravidelný týdenní režim, kterého se děti můžou držet. Zároveň posilujeme naše pouto při společných činnostech, které bych doma prostě nevymyslela. Kroužky pro mě nejsou jen něco, kam šoupnu děti, abych s nimi „zaplácla den“, ale plnohodnotně strávený čas, který maximálně využijeme. A určitě to děti baví víc, než kdybych je nechala hodinu v pokojíčku s hračkami. Mimo to samozřejmě denně chodíme na procházky a kamkoliv do dětského kolektivu. Tak jen doufám, že za pár let děti naši snahu ocení a třeba se z kroužků z dětství stane koníček na celý život. Ale to ukáže až čas..

 

Od kdy chodí vaše děti do kroužků? A do jakých?

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo