Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Ukradený mobil PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 13:24
To páteční ráno jsem měla dva mobily. Jeden si zapomněl doma manžel a já ho vozila celý den u sebe, abych pak poctivě předala. Ovšem je nás takový poctivců zřejmě málo. Ještě ten den v podvečer, jsem totiž byla zcela bezmobilní. Jeden jsem odevzdala a o svůj přišla…

„Mamince ukradli mobil,“ naříkalo dítě, které vidělo moji skleslou podobu. „Jak můžu být tak blbá, jak se mi TOHLE může stát,“ naříkala jsem v duchu a opakovala i nahlas milé „ou tú“ slečně. Ta se však shovívavě usmála a vůbec ničemu nedivila. U pultíku zrovna vedle mne stála paní s maminkou, které zablokovali SIM kartu stejně spěšně jako mně. Dámy byly rychlejší, všimly si, že nemají aparát o dvě hodiny dřív. Já si naivně libovala, že nezvoní, pak ho nechala prozvonit, pak zpanikařila, pak si vybavila, kde všude jsem dnes byla a inkriminovaná místa dokonce prošla. Mobil se neozval, neozval se ani jeho nový majitel.

Jako dobrý zákazník jsem měla ten den sice mobil za korunu a ke svému velmi milému překvapení dokonce i své číslo, jen staré dobré kontakty mi sim zmizely. Co člověk nadělá, kdo si mne bude chtít najít, najde, v moderní době je třeba být nad věcí, ale vychovávat děti do světa, ve kterém se o věci musíte úzkostně bát, je přinejmenším smutné.

Naneštěstí jsou horší věci než jen ukradený mobil.Ten chladný listopadový večer jsme totiž při shánění pneuservisu míjeli docela malého pejska, byl nachlup stejný jako ten náš. Třepal se v bílém kožíšku jak ratlíček a já měla nutkavou tendenci přesvědčit samu sebe, že psisko, co zběsile škrábalo na domovní dveře zevnitř, je v teple a v pořádku. Telefon mi ale nezvedne, navíc aniž bych tušila, v té chvíli už jsem ani žádný neměla. Možná znamení, možná náhoda, možná vůbec nic. Každopádně nahradit mobil je mnohem jednodušší.

„To se nedá nic dělat, už mám jiný mobil,“ uklidňovala jsem děcko, kterému je líto všecko a vysvětlovala jsem, co bych potřebovala vysvětlit sama… „Proč ti ten telefon nedonese ten pán, co ho našel?“ diví se kluk. Nevím, jak došel k přesvědčení, že ho drží zrovna pán, ale vnukl mi myšlenku, jak bych postupovala, kdybych telefon našla já, jako ženská. Určitě bych nešla na policii a nesepisovala protokoly. Prostě bych zkusila zavolat na nějaké číslo a dotázat se, komu mobil patří a kam mu ho mohu poslat. Faktem je, že většina lidí by chtěla někam poslat konkrétně mě, za mou naivitu! Tak se držte svých mobilů a kdyby jste našli nějaký mobil, tak prokrista pána, nebuďte...

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo